MILIONOVÁ MÁMA

11. srpna 2013

Jak jsme hlídali Koblížka, aby nám nezdrhnul.

    Momentálně u nás frčí pohádka O koblížkovi. Tak jsme si jednoho se slávou upekli. Na konec jich byla plná mísa a neutekl ani jeden :). U nás vede knížka Povídej Pohádku od nakladatelství LIBREX. Jsou tam všechny základní pohádky, délka tak akorát, pěkné obrázky.   Nebudu si fandit, nejsem nějaká obr přebornice v pečení a vaření, ale Koblížky se mi na třetí pokus povedly. První dávka se na pánvi připálila, Vikouš totiž začal brečet. Druhá se rozlepila, po slepení koleček jsem je nenechala kynout a smažila po 5 minutách. Třetí už byla celkem k světu, teda spíš k jídlu. Nebyly to tedy žádné výstavní kusy, ale Nele udělaly radost. Pokud na ně máte taky chuť, přidávám recept. Je to za chvilku a i pro vařící amatéry. Když jsem to zvládla já, zvládnou všichni.

Je potřeba:
500 gramů polohrubé mouky
80 gramů moučkového cukru
70 gramů másla
2-3 polévkové lžíce rumu
3 žloutky
250 ml mléka
70 gramů droždí
1 vanilkový cukr
   marmeládu
   olej na smažení

V hrníčku smícháte droždí se lžící cukru, pak přidáte část mléka (vlažného) a lžíci mouky. Necháte vzejít kvásek. Žloutky utřete s máslem, oběma cukry a rumem. Do toho pak přidáte mouku, kvásek, zbytek mléka, zaděláte těsto. Já ho nechala hodinu kynout na sluníčku.


Po vykynutí jsem ho vyválela na tak 3mm, chce to dost na tenko a skleničkou vykrájela kolečka. Na polovinu dala marmeládu a druhou polovinou zakryla.
                Kolečka chce k sobě dost přitlačit a nechat ještě tak 20 minut kynout. Jinak se při smažení rozlepí. 


Takhle to vypadá po kynutí.


Smažení...


Hotovo.


2 komentáře:

  1. Dělala jsem koblížky podle Dity P., ona je dělá tak, že dá dvě kolečka (horní úplně vykrojený a spodní jen trochu, tak to horní trochu nakyne) na sebe a točí skleničkou, takže se těsto dobře spojí a nemusí se s ním člověk ručně patlat. :) http://jednouseztohozblaznim.blogspot.cz/2013/10/domaci-koblihy.html

    OdpovědětVymazat