MILIONOVÁ MÁMA

27. srpna 2013

Kdo nám doma žere ponožky?

    Když jsem ještě nebyla Miliónová máma, nosila jsem domů různou havěť a další zvířectvo. Na skautském táboře jsem dělala dům pro mouchy, ve skříni s oblečením bydleli šneci. Největší radost musela mít mamka z křečka. Má totiž fobii z myší a jim podobným. Byla jsem prostě Miliónová dcera.

Těší mě, to jsem já - Miliónová dcera.
(Foto je z rodinného archivu :))
    Zůstalo mi to až do dospělosti. Manžel byl jeden čas delší dobu na služební cestě v Litvě. Vyprávěl mi o roztomilém štěňátku. Taky mi nezapomněl říct, že tam spousta psů umrzne nebo je třeba sežere jiný větší pes. To bylo něco na mne - mámu všech zvířat. Ani nevím, jak se mi to povedlo, ale přesvědčila jsem manžela, aby štěně dovezl. Ovšem z roztomilé kuličky vyrostla velká chlupatá koule. V bytě s námi být nemohla. Tak teď dělá radost, v podobě rozežraných bot, u naší babička na zahradě. Stala se miláčkem, dobroty jí nosí snad polovina města.

Takhle k nám přijela.
Takhle vyrostla.
Ještě rostla a roste pořád...momentálně má o 25 kg víc.

    Aby nám tu nebylo smutno, už máme další zvíře. Jmenuje se Lichožrout. Něco nám totiž žere v pračce ponožky. Teda přesně vždy jen jednu z páru. Jinak si to neumím vysvětlit. Když vyndávám prádlo z pračky, nějaká fusekle chybí. Sežere toho celkem dost, sbírka se nám postupně zvětšuje.

Tohle je sbírka lichých ponožek

    Taky máte doma Lichožrouta? Jak s ním bojujete?
9 komentářů:

 1. Och, stratene ponozky v pracke, to dobre poznam!!! Sest zmiznutych kusov za asi tak pol roka... Ale som sa nastvala, pracke dohovorila a teraz sa strati tak jedna dve za rok :)

  OdpovědětVymazat
 2. Och, stratene ponozky v pracke, to dobre poznam!!! Sest zmiznutych kusov za asi tak pol roka... Ale som sa nastvala, pracke dohovorila a teraz sa strati tak jedna dve za rok :)

  OdpovědětVymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 4. hehe, Lichožrouty máme naštěstí jen v knížce a moc oblíbené :) zkuste pračce nabídnout ke každému praní jednu z těch lichých, třeba si pošmákne jen na ní :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkusím, jen aby se nepřežrala. Mám jich tu požehnaně :)

   Vymazat
 5. Nejblbější na tom je, že kdykoliv nějakou tu osamělou ponožku vyhodím - vždy se po čase objeví ta druhá ....

  OdpovědětVymazat
 6. Nejblbější na tom je, že kdykoliv tu lichou ponožku po čase vyhodím, tak se na to konto objeví ta druhá ...

  OdpovědětVymazat