MILIONOVÁ MÁMA

29. srpna 2013

Moje další úchylka.

    Jednou za čas mám pocit, že můj pohár trpělivosti, přebalování, uklízení a vaření, přetekl. Né, že by jsem byla nějaká krkavčí matka. To zase prr. Ale každý potřebuje mít chvilku pro sebe. Prostě a jednoduše, když děti za den víc zlobí, přidá se k tomu nevyspání a manžel je ještě dlouho v práci, mám toho dost. Cítím se jako natlakovaný papiňák před vybouchnutím. Potřebuju jít upustit páru!


    Tak to přesně začalo... Zhruba před měsícem to na mne dolehlo.  Bylo mi jasné, že když někam nevystřelím, špatně to dopadne. Prostě jsem věděla, že si musím jít vyčistit hlavu. Obula jsem si tenisky a po 14 letech šla běhat. Nekecám, vážně po takové době. Ze začátku jsem střídala běh s rychlejší chůzí. Občas to bylo jako běh postřelené kozy, píchalo mě v boku. Ale musím říct, že i tak to bylo boží. Běžela jsem si jen sama se sebou, přemýšlela o všem možném. Nikdo po mně nic nechtěl. Myšlenky přicházely a odcházely. Ten pocit vítězství nad vlastní únavou. No, prostě je to paráda. Na vymazání a vyčištění hlavy je to nejlepší recept.


    Na víc... nic to nestojí, nepotřebujete žádnou speciální výbavu. Běhat může vážně téměř každý. Potkávám běžce ve sportovních soupravách i v obyčejných teplákách. Je to úplně jedno. Kochám se přírodou a občas omrknu i něco zajímavého. Už jste někdy viděli daňky na hnoji? Tak já při běhu jo :).

 

1 komentář:

  1. Běh je super! Držím palce, ať ti to vydrží. Nebo ještě lépe, ať tě doma moc nezlobí.;-)

    OdpovědětVymazat