MILIONOVÁ MÁMA

30. září 2013

Jak jsem o víkendu házela záda.

    Když jsme ještě měli jen jedno dítě, přišla jsem si někdy úplně hotová. Hlavně pokud nespala, byla nemocná nebo měla začínající období vzdoru. No a když se nám narodil Viky, vyvedl mě z omylu a pochopila jsem, že platí JEDNO DÍTĚ, ŽÁDNÉ DÍTĚ. Zase na druhou stranu mi naše rodina připadá konečně kompletní. Krása sledovat je jak rostou, jak nás i sebe mají vzájemně rádi a co ze sebe dovedou vypustit. Kde na ty slovní spojení a slova vůbec chodí, mi kolikrát hlava nebere.  Nela má údajně culík jako parádní delirium. Chápete?

Tady byla Nela ještě jedináček. Do těch bot rychle dorostla :).
     Ale i ty nejúžasnější miliónoví rodiče, tátové a mámy, si potřebují odpočinout, že jo? O víkendu jsme měli po dlouhé době zase jen jedno dítě. Sice to nespací, ale i tak to byla paráda. Snažila jsem se toho využít, co mi síly stačily. Jak Nela odfičela, napustila jsem si vanu, nalila do ní hektolitry pěny a nasypala eukalyptovou sůl. Když už mám konečně čas pořádně si poležet ve vaně, tak ať to stojí za to.

Na relax dobý, ale pokud se říznete, radím rychle zdrhat z vany.
    Nechala jsem svítit jen malé světlo se zapálenou svíčkou a chvíli jen tak relaxovala. Pak mi ale přišlo divný ležet a nic nedělat. Všechny matky přece děláme milion věcí na jednou! Říkala jsem si škoda času, konečně si můžu v klidu oholit začínající strniště na nohou. Už jste si někdy holily nohy při svíčce? Musí vám být jasný, že jsem vylízala z vany s pořezanýma nohama a skončila s náplastmi na čtyřech místech. Zachránily mě dětský náplasti v lékárničce. Ještěže u nás teď fičí princezny, byla jsem alespoň stylová. Taky mám dotrhaný i druhý obočí a nalakovaný nehty na všech prstech. Prostě všechny další věci, který normálně moc nestíhám.    Nechtělo se mi vařit, lednička kručela hlady. Vyřešili jsme to dovozem Číny z www.cinajede.cz. Přifrčela hezky zabalená, ale ten obsah nic moc. Děsně překořeněná a ani ne moc dobrá. Pravidelní zákazníci z nás rozhodně nebudou. Nadávala jsem si, že jsem radši nepotrestala pařížák, kterej na mne mrkal z ledničky už od pátku.


    Večer jsme měli chuť jít i někam do baru, ale to nám nevyšlo. Na konec jsme si vystačili s lahví Pálavy doma. Stejně jsem v devět vytuhla šťastná, že se flákáme jen tak v pyžamu u telky. V neděli vzal Vojta Vikouše na tenis. Já se rozvalila, snad po sto letech, s knížkou Lovec draků v posteli. Je to můj narozeninový dárek, pěkně a rychle se to čte.   Nejlepší závěr celého víkendu byl příjezd Nely s babičkou a dědou, kteří nezapomněli vzít polovinu upečené kachny se zelím a knedlíkem. Tohle hlídaní by bodlo i častěji :).

4 komentáře:

 1. Ahoj, máš pěkný blog a dobré články, některé jako by byly o nás. Třeba tento. Zrovna tenhle víkend jsem si měla taky užívat a to dokonce sama doma, ale udáme jen jedno dítě, což je taky dobrý - jedno dítě, žádné dítě - velká pravda:-)
  Eva
  Ms. Blogger Eva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, moc díky. Tak si musíme držet palce, ať je to hlídání častější :).

   Vymazat
  2. Já bych spíš řekla, že je to o tom jaké je dítě. Jestli je hodné nebo pořád pláče, jestli je spavé atd. Já jsem při jednom miminku nestíhala vůbec nic, jelikož první čtyři měsíce v podstatě jen prořvalo. Takže jsme ho pronosili v náručí. Bylo to příšerně únavné období. Takže si myslím, že jedno dítě, žádné dítě neplatí.

   Vymazat
 2. Moooooooooc hezkej blog ,nádherný články o dětech a ať je to hlídání častější!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat