MILIONOVÁ MÁMA

10. září 2013

Jsem sucharka a co!

    Když se mě někdo zeptá, za co jsem v životě utratila nejvíc peněz, budu mít jasnou odpověď. Mazadla, patladla, promašťovadla, mléka, krémy, mastičky a podobný serepectičky!
    Narodila jsem se s atopickým ekzémem a celkově mám suchou kůži. Musím se stále mazat a mazat, ráno i večer, po každém namočení či vykoupání. V kabelce mi nikdy něco mazacího nechybí, jinak bych to se svou suchou a svědící kůží nepřežila. Když tohle všechno sečtu, vynásobím věkem, plochu kůže, cenou i velikostí balení, byla by za to nějaká pořádná dovolená. Jak se znám, opět bych si ji užila nějak takhle:

Zlomené zápěstí - moje bruslařské začátky
    Naše děti po mně podědily nejen krásu, inteligenci, smysl pro humor, schopnost sebeovládání, ale i typ a kvalitu kůže. Jen doufám, že můj pověstný sportovní talent budou mít po manželovi.  Neli vypadá jen na sucharku, Vikouš bude mít možná i ekzém. Proto se musíme mazat všichni. Já se občas přimáznu i zevnitř. Pak to dopadá nějak takhle:

Tady jsem to mazání brala důkladně. Jinak bych těžko zpívala ve španělštině. Normálně jí totiž nemluvím.


    V koupelně už všechny ty mazadla nemám kam dávat. Police je totálně narvaná. Jsem zvědavá, kdy to na někoho spadne. Prošustrovala jsem všechny lékárny, drogerky, různé výrobce, domácí výrobce, ale i různé země. Do úzkého výběru se dostalo jen několik a každý z nás si vybral nějakou svou mazací lásku. A co na sebe teda patláme my?
JÁ miluju krém, parádně promastí a rychle se vcucne. Nejraději mám Atoderm. Pokud má moje kůže krizi, používám malou zelenou lahvičku, je z konopí.
VIKOUŠ touží jen po Měsíčkovém pěstícím mléku od Weledy. Voní pak po bylinkách tak, že bych ho sežrala. A pokud má pokožku podrážděnou, rychle se mu tím zklidní.
NELČE vyhovuje spíš mléko, používá ABCDerm Hydratant. Maže se jedině sama, dělá to důkladně - někdy jí nestačí ani čtvrtka tuby.
No a MANŽEL se nejraději namaže Tulamorkou. Má lahev naštěstí na několikrát.

Prostě jak jsem říkala, každý si nejde nějaké to svoje...mazadlo.

3 komentáře:

 1. Trpím stějně jako vy :( doma si záda drbu o futra a na moje leprácký skvrny mi hrozně pomohla Lipobase, pro mě je vynikající :) Máte s ní zkušenosti? Pokud ne, tak za mě můžu doporučit

  OdpovědětVymazat
 2. Atoderm vyzkouším. Jinak moje dítě je atopik a nedám dopustit na řadu A-DERMA, emmollient crem pro atopickou pokožku, je skoro zázračný.

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj, normálně do diskusí moc nepřispívám, ale tady jsem si řekla, že se podělím o zkušenost, protože mastičku, kt. teď používám si doopravdy nemohu vynachválit. Moje malé batolátko se po ní proměnilo z červeně poflekovaného děťátka na růžovoučké. Přišlo mi to jako zázrak, protože do té doby jsem musela používat krém s kortikoidem (Locoid, myslím) až moc často...
  Teď používám dvakrát denně krém A-DERMA Exomega (Pozor- musí to být krém) a jsem vážně ohromená - kortikoid jsem téměř nepoužila celý měsíc, hurá ... stojí asi 570 Kč v naší lékárně, což je docela dost, ale podle mne se to vyplatí.
  Tenhle zázrak jsem objevila po telefonátu na dětské kožní v Motole , kdy jsem zjistila, že mě můžou objednat až za tři měsíce, a tak jsem vyzpovídala moc milou a ochotnou doktorku, která zvedla telefon.
  PS: doporučuji koupit velké balení s pumpičkou

  OdpovědětVymazat