MILIONOVÁ MÁMA

22. září 2013

Rýma. Postrach všech matek!

    Nevím, čeho se bojíte vy, ale já jsem vyřízená z mnoha věcí. Obavu mám i z velkých rodinných oslav. Jsme totiž všichni stejně švihlí, sice se nikdo nenudí, ale rýma je nejmenší šrám na duši, který si odnášíme.

Mamka tu slavila PADE.
     Při představě toho, že mají naše děti plný nos, jsem osypaná až na zádech.  Právě teď ho obě mají, proto mám kruhy pod očima tak milionkrát větší než obvykle. RÝMU momentálně považuju za největší postrach a onemocnění ne lidstva, ale naší rodiny. Pro lepší představu bezdětných...Dítě, co nemůže dýchat nosem, se v noci budí, neumí se pořádně vysmrkat a je z toho běsnící i unavené vzteky. Tak to ještě nic není! Dál si to vynásobíte dvěma a přičtete noční vstávání na kojení, moc času na spánek vážně nezbyde. Předpokládám, že v tom nejsem sama, že jo!? 
    Údajně léčená i neléčená rýma trvá 7 dní. Od manželové mamky mám typ, který uleví o něco dřív. Usnadňuje mi to život, třeba ho zas já usnadním někomu dalšímu. Popíjení Vincentky přes den parádně uvolňuje dýchací cesty a vážně pomáhá. Těm, co ještě neumí popíjet, ji dávám po lžičce. Stříkáme ji taky do nosu, dá se sehnat i ve formě spreje.Základní výbava: odsávačka rýmy, sprej EUCASOL, Nosátko.
    Na noc ještě přidávám do místnosti vlhký ručník. Nejmladšímu z našeho klanu, dávám vlhkou látkovou plínu přímo přes madlo postele. Jo a ještě parádní vychytávka je sprej EUCASOL, vyrábí ho firma JUST. Stačí jen malinko stříknout do místnosti a hned se dýchá o něco líp. A díky tomu se mi i spí o něco líp.
     Aby měli všichni hlavy v teple a rýma se jim vyhýbala obloukem, pořídila jsem už podzimní i zimní výbavu. Paní (z Na háčku, najdete i na fb Na háčku) vám uháčkuje všechno možný, ale naši prcci si vybrali todle:

Opice a sova jsou podzimní. Kočka i pes jsou podšité a zimní.

    Smrkání zdar! :)


1 komentář:

  1. Hrůza - rýma u malého dítěte i u toho odrostlého je prostě katastrofa. Ne jen, že se nevyspí nikdo - ani manžel ani já, ale toho kňourání, sípání, kašlání. Ach jo. A přitom víte, že pomůže odsávačka? Ale proč byste ji měli používat výjimečně taky? Že si můžete doma vyrobit zadarmo vlastní inhalátor a po čem se vašemu dítěti alespoň na půlku noci uleví? Přečtěte si o tom tady: www.erada.cz/?p=1259 . Anebo že naprostá bomba v boji s rýmou pro malé i velké jsou cibulové pytlíčky?

    OdpovědětVymazat