MILIONOVÁ MÁMA

29. října 2013

Den, kdy jsem přišla k rozumu a zároveň ztratila kus mozku.


     Není to tak dávno, co jsem po protančené noci sledovala svoje střevíce, mrkla do peněženky a říkala žaludku ať vydrží. Otázka, kdy už konečně přijdu k rozumu mě napadala celkem často. Na konec i na mne přišla řada...V pátek 30.8. 2010 jsem dostala k narozeninám luxusní dárek. V balícím papíru sice nebyl, ale řvát uměl krásně. Vážil 3, 5 kg a jmenuje se Nela.

Tady jí jsou 4 dny a tváří se dost naštvaně. Snad to není po tom, co mě viděla a zjistila,
že jinou matku než mne mít prostě nebude.
     Díky tomu slavíme ve stejný den společné narozeniny. Přesně před dvěma měsíci (bez jednoho dne) jsme slavili její třetí a moje cáté narozeniny. Obě slavíme moc rády a já k tomu ještě moc dobře.  Musím si přece užít, když nám někdo nachystá oslavu a všecky ty dobroty mi naservíruje až pod nos. Na víc nemusím vařit, prostě není jiná možnost než ochutnat všechny ty masíčka, nacpat do sebe chlebíčky a završit to pořádnym flákem dortu. Pak ale nevím, jestli je horší, když je člověku zle z přecpaného pupku nebo z alkoholu!?

Tady jsme spolu čerstvě dva roky. Bylo mi tu taky zle, ale né z jídla ani alkoholu. Okupoval mě už další člen naší rodiny.
Několik letošních dárků:
1.Výchova podle slavných maminek, 2.  Líný rodič, 3. Bohatý táta Chudý táta, 4. A Dost!


    Když už jsme u těch oslav, tak bych vám mohla prásknout nějaký z dárků. Naposledy jsem dostala od kámošek knížky o výchově, dětech a rodičovství. Buď mi tím chtějí něco naznačit, nebo prostě chtějí, abych si přečetla něco výživnějšího než Maminku. Raději se v tom víc rýpat nebudu! Nemusim vědět všecko. Tvářim se, že platí jedině druhá možnost.
    Pokud ještě nemáte přečtené, tak stopro musíte přelouskat BOHATÝ TÁTA CHUDÝ TÁTA. Než dítka vyrostou, může se poučit klíďo i rodič. Já se teda poučila a snažím se nekupovat blbosti. Vždycky mi to nevyjde. Ale i snaha se přeci cení! Tahle kniha není vůbec špatná ani pro studenty ani pro už pracující. Neuškodí nikomu. Co se týká dětí, určitě stojí za přečtení A DOST! Je nejlepší, co jsem četla na téma výchova. Rozhodně má něco do sebe. A člověk si uvědomí zásadní věci.

Tak kdyby se vám zachtělo číst....

2 komentáře:

  1. Nelinka si vybrala pro narozeniny skvělý den a vaše společné oslavy musí být moc pěkné..:) Oběma vám to na fotkách moc sluší. :)
    Knížky mě pobavily..:D

    OdpovědětVymazat
  2. ja som sa narodila 10.7, dcérka 11.7 a syn 12.7 :D vôbec nechápem, ako sa nám to podarilo :) musím pochváliť blog, hrozne ma bavia vaše články, a obidve trpíme atopickým ekzémom, tak sa tu aj pár vecí priučím :)))

    OdpovědětVymazat