MILIONOVÁ MÁMA

2. října 2013

Pomóóóc jsem dudlík.

    Nevím, jestli spí vaše děti, ale moje mladší teda vůbec. To, že jsem z toho hotová, s kruhama přes půl obličeje, vám už ani nemusím psát. Beztak to víte z každého druhého příspěvku. Deficit spánku ze mně dělá ovci, co mechanicky vaří, nosí, žehlí, pere a baví. Nedávno jsem se přistihla, že Nele odpovídám úplně na něco jinýho, než se mě ptala. Nejsem v tom sama, že ne? 

Tahle je mi docela podobná, jen už po víkendu nemám takovou srst.

      Viky dudlík nechce, líbí se mu být přicuclej jen na mně, hlavně v noci. Být dudlík je sice ta nejlepší dieta na světě, ale takovou formu nikomu nepřeju. Protože budíček po dvou hodinách, víc jak osm měsíců, je dost na nic. Konečně jsem pochopila, co znamená být úplně hotová. To přesně totiž teď jsem.


    Hlad mít nemůže, zblajzne večer mísu kaše. Na žízeň jsem připravená vodou ve flašce. Ovšem když vidí flašku jen z rychlíku, je nepříčetnej vzteky. Plínu kontroluju čmuchem. Zuby mu ještě nerostou, obrátila jsem se už i na doktorku. Dítě v jeho věku musí údajně minimálně 4 hodiny vydržet spát v kuse. Prostě z viditelných potřeb mu nemůže chybět nic. Podle mne je to prsofil a šílenej závislák.
    Vybodla jsem se na všechny rady, řekla si A DOST! Pokud chci mít spokojené děti, musím být odpočatá a spokojená i já. Když se vzbudil na svoje oblíbené přicucnutí, pohladila jsem ho a položila zpět do postýlky. První den byl nejhorší,  nemohl zabrat téměř 2 hodiny. Druhý den spal za dvacet minut a třetí se vzbudil ve 22h a pak spal až do 4 do rána. Jenomže jsem se radovala předčasně, protože teď už je vzhůru opět po 2 hodinách. Už vážně nevím...ale co vím je, že se potřebuju pořádně vyspat. Zajímavé informace jsem se dočetla i tady

                KDO FANDÍ MILIÓNOVÝ MATCE, AŤ NENECHÁVÁ RUKU V KAPSE!
         :)                                                                Díky za případný hlas!

5 komentářů:

 1. Přesně vím, jak ti je. Kdo nezažije, nepochopí. Já jsem si třeba děti i pletla, že jsem třeba dodlík od malého strčila do pusy té starší, která vyděšeně koukala, co se děje:-))) Jo prostě mozek to nezvládá, takový záhul noční aktivity. Ale dieta je tu fakt dobrá, asi jediné pozitivum:-) U nás začalo pravidelné noční buzení kolem roku a zkončilo ve dvou letech. Nebylo to kvůli kojení, dudlík měl. Byla jsem s ním i u doktorky, zkoušela jsem i homeopatika, ale nic nezabralo. Nevím, jestli s tebou spí v posteli (že by se jen přicucl). Já jsem si ho zkoušela brát k sobě, jako že se přitulí a bude spát, ale terorizoval nás, třeba si sedl a zase švihem lehl. Jednou jsem to schytala hlavou do tváře a chodila týden s monclem hrajícím všema barvama. Zkoušela jsem i postup podle knížky Každné dítě může dobře spát (nebo tak nějak se to jménuje), ale taky nic moc. Pro tvůj případ jsem četla, že prý je dobré, aby v noci chodil k dítku tatínek, který nemá prsa, že jo:-) Maminka spí v jiné místnosti a dítě to časem vzdá a nebude se tak budit, ale může to trvat třeba dva týdny. Přeju pevné nervy:-)

  OdpovědětVymazat
 2. Evi, v posteli se mnou nespí. Je to šílenej divoch a bojím se, že by nás nebo sebe zabil :) :) :). Nebo bych možná chodila s monclem jako ty. Napadlo mě zkusit i homeopatika a o víkendu manžela. Snad už něco zabere. Jinak mě vážně klepne :). A díky za rady. Jana.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, zajímalo by mě, jak se spavost / nespavost vyvíjela? Mám už druhé dítě a také buzení po dvou hodinách. Starší teprve nyní začíná lépe spát (necelé tři roky). Děkuji za rady a držím palce ať děti spí skvěle :-)

   Vymazat
  2. Ahoj, už to můžu vyhodnotit - Vikouš konečně spí celou noc. Jak jsem ho odstavila, byl tuhej. Ale budíček máme každý den nejpozději 5.15h, za to spí celou noc, tak to beru jako lepší variantu. Držím palec, ať se brzy taky vyspíš!

   Vymazat
 3. Podrobný nedrastický návod jak odnaučit noční kojení a nezničit u toho dítě je v knize Sears: Kontaktní rodičovství. Ta kniha zdůrazňuje zásadu odpočaté matky a spokojeného dítěte a není to protimluv:) Moje holčička spala od 0 - 3,5 měsíce celou noc, od té doby se začala postupně budit dřív a dřív a teď už taky jede po dvou hodinách... Čekám jen, kdy se nám vrátí tatínek ze zahraničí a jdeme na to:)

  OdpovědětVymazat