MILIONOVÁ MÁMA

2. prosince 2013

Óda na bordel.

    Věřím, možná se tím i trochu uklidňuju, že většina mamin by byla schopná napsat tuny knih  na téma bordel v bytě. Já sama bych o perpetum mobile jménem domácnost napsala rodinnou ságu typu Dallas či Beverly Hills jako nic. Na jednom konci začnu uklízet a než to dodělám můžu začít znova. Někdy mi vážně hlava nebere, co za moderní umění jsou schopni ty dva minilidi vytvořit. 


      Tydle vetřelci obsadili celej byt, snad kromě záchodu! Hračky rozmístěné v průběhu dne po bytě, do nepořádku nepočítám, jinak by mi z toho možná švihlo. Nepořádek je podle mne hlavně špína, prach či podobný blbosti. Vánoční, velikonoční ani podobný úklid neřeším. Uklízím když mám čas a je to potřeba. Jestli je zrovna Svatýho Pepíka nebo Pipíka, je mi úplně jedno. Letos tadle genrálka vyšla právě na předvánoční čas. Aby mi z toho nehráblo, dělám to podle "šuplíkový metody". Ten název jsem vymyslely s kámoškou a tváříme se, že i na mateřský jsme děsně chytrý a důležitý. Uděláme  vždy podle času "jeden šuplík". Člověk se u toho nestihne vyprudit a postupně uklidí celej byt. A ani neví, že toho udělal tolik.

Objevila jsem nedávno todle SAVO na dřevo a laminát. Nádherně voní po medu. Jsme brutální medofilové, za zimu zblajznem mraky medu. Čmucháme pak tu vůni všichni.
Dnešní výkon, než ty dva zbaljzli snídani. Kdyby jste ten šuplík viděli před tím,
tak ho stopro nepoznáte a čaj v něm možná ani nenajdete!


   Pokud nestíhám, tak se nehroutím a žiju podle moudra: BORDEL V BYTĚ, SPOKOJENÉ DÍTĚ!
Podle vlastní zkušenosti na tom něco je!


6 komentářů:

 1. zrovna vcera jsme tohle tema resily s kamaradkou, mimochodem mame uplne stejne motto :)) jedine co ja drhnu je koupelna a zachod, ale to ze se mi po obyvaku vali hracky, oblecky a buh vi co jeste me fakt netankuje :)

  OdpovědětVymazat
 2. Jezis, takhle jsem se zase dlouho nezasmala:) Me bordelinec teprve ceka, nebot skoro 6mesicni dite jeste moc bordelu neudela. Ale koukam, ze se mam na co tesit.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :)))... dávám tomu tak ještě 4 měsíce :)

   Vymazat
 3. U nás je to dost podobné (toho koně máme taky!) S šuplíkama jsem začala o víkendu. Občas jsem se nestačila divit, na co jsem narazila:-)

  OdpovědětVymazat
 4. Ani nevíte, jak jste mě potěšily, že máte bordel taky :)))

  OdpovědětVymazat
 5. Jóó, bordel. Ale už se na to chystám, možná tak půl jednoho vyhrnutého rukávu. Já vánoční úklid řeším (protože je to jediné období v roce, kdy chci mít opravdu krásně čisťoučko a poklizeno... nikdy jindy se k tomu tak nedonutím, tam ty priority pak mám někde úplně jinde). Ale neblázním z toho... udělám, co jde. Neb jsem spíš systematický typ, bordel je u mě spíš ty poházené věci, než prach (toho si nevšimnu, dokud ho fakt není vrstva).

  OdpovědětVymazat