MILIONOVÁ MÁMA

18. prosince 2013

Pařím míň než losos!

    Nedávno jsem viděla dokument o lososech na Aljašce. Ty blázni urazí, jednou za rok, šílenou vzdálenost, jen aby mohli plavat na mejdan a tam se rozmnožit. Při tom jich plno natáhne bačkory nebo je něco sežere. Že se na to raději nevybodnou a nehřejou si svoje tučný ploutve pěkně ve svém bejváku.
Losos je z www.abicko.cz a www.vasservis.eu. Zbytek je z mobilu kámošky.
    Já jsem byla na mejdanu minulý v pátek. Rozmnožit jsem se tam rozhodně nešla, to už mám za sebou! Tohle holčičí mejdlo jsem absolvovala asi po třech letech. Takže i ten tučnej losos je na tom, s frekvencí noční zábavy, rozhodně líp než já. Byla jsem totiž buď těhotná, kojící, děti byly nemocný, nesladily jsme termíny nebo prostě jen nebylo hlídání. Z páteční zkušenosti jsem se rozhodla napsat manuál pro matky, které si chtějí vánoční či jiný večírek užít bez následků.

Držte se několika zásad:
Nechte si dost času na proměnu matky v "kulturního člověka".
Co si budeme říkat! Zbylo mi 15 minut a i tak to byl oproti jiným příležitostem dost luxus. Asi tak  jako když si pořídíte krém od Diora místo Indulony.

Večeře není nutná jen pro děti! Myslete i na sebe! Těch pár minut na víc vás nezabije!
Uzený mandle v baru fakt moc nezasytí. A pokud na ně pijete, tak žaludek ani moc nepotěší.

Domluvte si hlídání na celý večer i minimálně den po té.
Byla jsem na návštěvě u našich, tak se to dost hodilo. A vážně, noční budíčky na kojení, jsou úplně něco jiného než ponocování v baru. Byla jsem ráno jako když mě přejede traktor. Takže jsem flákla děti našim na procházku ven a léčila si šrámy na duši i na těle.

Rozhodně v průběhu večera domů nevolejte!
Kdyby se něco dělo, určitě vám dají vědět. I tak jsem volala, ale ve svém rozpoložení bych jim asi stejně nepomohla. Rozhovor z baru s mamkou, mě vyloženě pobavil. Buď proto, co mi říkala, nebo právě tím vypitým Mochitem.


Pokud nejste zvyklé, nepijte víc jak 4 Mochita za večer.
Vím, že chce člověk ty měsíce (roky) odříkání všechno dohnat, ale ranní budíček od dětí, je pak celkem síla. :)

    Po návratu domů jsem dostala záchvat z mojí mamky. Ve dvě ráno seděla vypruzelá v županu v obývákum a cpala se sušenkama. Vrátila jsem se o několik let zpět a dostala "bobky", že jdu pozdě. Ale bylo to v pohodě! Tentokrát neponocovala strachy, kde jsem se zas zasekla! Ale strachy, aby slyšela Vikouše nebo Nelu, když se případně vzbudí a někdo z nich bude ŕvát. No časy se mění!
    A zábava byla super. Je fajn si to někdy prostě užít. Člověku se to všechno pak zvládá mnohem líp. A příště se budu držet všech uvedených pravidel, přísahám!


1 komentář:

  1. Nadpis mě fakt dostal :D
    Doufám, že sis to užila, díky za tipy, snad jednou až budu mít od koho na ty mejdany chodit :-) Lososům zdar!

    OdpovědětVymazat