MILIONOVÁ MÁMA

12. ledna 2014

Moje nová láska!

    Když jsem byla zhruba před půl rokem na návštěvě u mojí kámošky, nejenže jsem ji pochválila její parádní bejvák - barák, ale vážně jsem se tam zamilovala. Udělala nám dost luxusní kavičku a já HO poprvé uviděla. No, spíš je. Má totiž úžasný hrnky na kafe s motivem od Alfonse Muchy. Jak k ní jedu na návštěvu, už po telefonu se hlásím o kávičku, právě z těch hrnků. Mají akorátní kafoidní velikost, na takový to důležitý holčičí kecání. A je fakt, že my toho podrbeme celkem dost. Během našeho kafování musí mít škytavku polovina zeměkoule. Představte si, že mi u ní jeden kus Ježich nechal. Obrovsky mě potěšil, to se musí nechat! Leju z něj do sebe čaj na snídani každý ráno.

To je ON, mého srdce šampión!
Je k němu i tahle úžasná krabička
     Taky jsem si tam naposled smlsla na domácích sušenkách. Tak až budete taky drbat, třeba s kámoškou, můžete si je k tomu přikusovat. Oni se pak problémy, nesmrtelnosti chrousta, nebo zabití chlapa, případně dětí, řeší o moc líp! Mně teda určitě - žrací typ v sobě prostě nezapřu.

Domácí drbací sušenky podle Martiny:
Co na ně potřebujte:
10 dkg hrubé mouky
10 dkg mletých ovesných vloček
10 dkg másla
50 g třtinového cukru
1 lžička prášku do pečiva
1 lžíce mléka
špetka soli

Jak na ně:
    Všechny suroviny společně smíchejte, mléko až na konec. Rozválejte mezi folií a vykrájejte kolečka. Pečte na pečícím papíru při 180 stupních asi 15 minut. Ke kávičce nebo čaji jsou vážně super. Drbání jde pak pěkně od ruky, spíš od pusy.


Taky máte nějaký hrnečkový oblíbence, 
ze kterých si kafe nebo čaj  prostě vychutnáte a bez nich to není ono?4 komentáře:

  1. Je to na přehradě. Sice krása, ale včera tam byla vážně zima. :)

    OdpovědětVymazat
  2. To je krásný hrníček. Ani se nedivím, že se Ti na první pohled tak zalíbil. Taky bych si ho nechala líbit. :)

    OdpovědětVymazat