MILIONOVÁ MÁMA

3. února 2014

Abych HO nemusela zabít!

     Občas si říkám, že by nám měli chlapi dávat nějaký speciální znamení. Například u jedný mojí kámošky manžel už od rána toká a ona naprosto přesně pozná, co má večer v plánu. Taky by nám mohli dát vědět, kdy poslouchají a kdy ne. Ušetřily bychom spoustu času a energie a o důležitých věcech můžeme informovat jen ve fázi poslouchací. V neposlouchací jim můžeme vykládat, za co jsme zas utratily, že máme patery nový kozačky, jak jsme odřely auto nebo tak něco.

Asi se sem ta fotka tématicky úplně nehodí, ale aspoň vidíte, jak pěkně dokážu házet hlavou! Nejen když jsem naštvaná!
     Třeba u nás bychom se vyhnuli hádkám typu - TO JSI MI NEŘEKLA! Pak bych na něj nejspíš neřvala, že je to slyšet přes tři ulice. A nemuselo by mi být trapně, když jedu se sousedkou ve výtahu. Doma nám zatím žádný znamení nefrčí!
     Proto jsem udělala plánovač aktivit, mrskla ho na ledničku a co tam nebude, jako by nebylo. Nemyslete, že doma nemáme kalendář, máme! Jenže do něj, ani jinam, nikdo nekoukáme. Hlad mají všichni, na kovový krabici, která nám pečuje o jídlo, ho doufám nepřehlídnem!... to jsem si myslela ještě před dvěma týdny.
     Na netu něčeho takovýho najdete mraky. Nedávno jsem jeden parádní viděla na  nějakém blogu. Chtěla jsem sem dát odkaz, jenže nemůžu najít, kde to bylo. Můj výtvor je toto:     Byla jsem dost zvědavá, jestli to budeme používat. Po pravdě: NEPOUŽÍVÁME! Plánovač visí, už 14 dní, na ledničce a nikdo si ho nevšimne. Dneska mu nejspíš zabalim jeho saky i paky, zmačkám a házím do koše. Stejně mě na tý ledničce dost štve!

Máte nějaké tipy? Aplikace, papírky nebo to doma řešíte klasicky by pusa?

11 komentářů:

 1. "By jsme"? Němělo by to být spíš bychom (3. os. č. mn.), popř. byste (2. os. č. mn.)?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale no tak... nejsme tady v literárním kroužku... Měli BYCHOM na sebe být hodní a odpouštět si malé přestupky...

   Vymazat
  2. Mělo, díky za oba komentáře. :)

   Vymazat
 2. My máme sdílenou nějakou webovou aplikaci, ale spíš jedem per huba a já občas křičím, že jsem mu to říkala, ale co už... :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že to máme všichni stejně! :)

   Vymazat
 3. Chlapi jsou kapitola sama o sobě:-))
  Manželovi jsem založila blbníček - notýsek do kterého píšu co je třeba udělat. Funguje to, manža děsně rád odškrtává že má hotovo:-)))

  OdpovědětVymazat
 4. Manžel my nasdílel svůj kalendář a já mu tam věci zapisuji a zároveň mu to hlásím i per huba. Víkendové akce tam nepíšeme, takže to mu pak tyto záležitosti několikrát pro jistotu připomínám :D

  OdpovědětVymazat
 5. mame to stejne :) ale casto je to spis naopak, manzel rika mne "ja ti to preci rikal" :)))

  OdpovědětVymazat
 6. Jó ti chlapi jsou snad všude přes kopírák to není možný, a věř tomu, že jakmile začneme právě o tom odřeným autě a nových botech, tak začnou poslouchat...Na slovo "tos mi neříkala" jsem alergická, protože opravdu podstatné věci říkám....samozřejmě když si koupím nový triko nebo rtěnku to neříkám, ale to nejsou podstatné věci, že jo :-). A chci umět tak krásně házet hlavou jako Ty !-)...Jo plánovače u nás taky nefungujou ani kalendáře, nedávno jsem měla nutkání vyrobit nástěnku, nutkání bylo potlačeno už v zárodku :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Co takhle mu pořídit nějakou aplikaci do mobilu/online aplikaci do kompu, připichovat mu virtuální lístečky na pracovní plochu počítače (SPRAVIT KOHOUTEK! Milující žena :-)) :-D

  OdpovědětVymazat
 8. My máme doma stojan / tabuli z IKEY za 400 Kč (ačkoliv tehdy podle mě stál 500 :) - původně kupovaný pro ACTIVITY, ale teď denodenně používaný na poznámky, kdo co má udělat nebo kdo kdy kam jde :) Máme ho v obýváku, takže každá návštěva si může přečíst, co je tam napsané. A jelikož má manžel zákaz tabuli mazat dokavaď není "splněno", tak radši vše plní (pokud se jedná o úkoly). A já to samé :) S.

  http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/50021076/

  OdpovědětVymazat