MILIONOVÁ MÁMA

5. února 2014

Deník krkavčí matky!

 
    Je to jasný, jsem krkavčí matka!  Nelča tráví tento týden u babičky na prázdninách. Dobrovolně se přiznávám - DOST jsem se na to těšila! Nevím, kdo z nás dvou jásal víc. Jestli Nelík z cesty vlakem nebo já z představy "házení líného zadku." Sice mi na krku zůstal náš pidimuž, ale spasil mě jeho kočár. Pokud ho tam člověk mrskne v dobrém rozmaru, čučí i hodinu po všech čertech. Vrchol luxusu je, když tam usne. To mám pak klid i víc jak hodinu.
    Zařekla jsem se, že když nestihnu nic, tak Vikoušův první fotoalbum prostě udělat musím. Už tu má pořádnou kupu fotek, za celý rok na ně nějak nebyl čas. Půlku už mám hotovou, do pátku to doufám zmáknu všechno. Včera jsem objevila www.childbook.me. Dají se tam ukládat fotky, poznámky a pak se všechno společně vytiskne. Pokud bych se dokopala ukládat tam všechno pravidelně, nemusela bych teď pátrat v paměti a hledat ve dvaceti poznámkách.

Je neuvěřitelný, jak rychle rostou. Už bych ho tam ani nepoznala.
    Za tři dny jsem toho stihla jako už dlouho ne! Asi tak po sto letech návštěvu fitka. V tom našem to bohužel smrdí pořád stejně. Taky kafe a drbárnu s kámoškama v Caffé del Saggio. Protože fičím na seriálu První republika, dost se mi tam líbilo. Kafe si praží sami,  dala jsem si preso a i to byl fakt zážitek, mňam.
I když má Vikouš pravidelně budíček v 5 h, celkem jsem se dospala! Část bytu je vypíglovaná a konečně na projití dětským pokojíčkem nepotřebuju buldozér. Plánů mám ještě plno. Se uvidí, co stihnu.
    Začínám kout plány, čím tu malou osůbku překvapím, co jí uvařím a jak ji doma přivítáme. Asi až taková krkavčí matka nejsem, ne?! Ale stejně, jednou za čas, je tahle forma relaxace fakt bomba!

9 komentářů:

 1. Fotoalbum je zajímavé, jen nevím, jestli do toho vidí i cizí lidi?
  Hezky si odpočiň :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, snažím se - právě piju kafe. :)
   Dá se tam nastavit, kdo chceš, aby to viděl. Když dáš veřejně, tak to uvidí všichni. Když přátelé, tak uvidí jen přátele. :)

   Vymazat
 2. Myslím, že jsi úplně normální matka - jasně máme pocit, že jsme krkavčí, když si dovolíme děti "odložit" na chvíli, ale myslím, že to nakonec prospěje všem a Nelík se vrátí ke spokojené mamince, která se na ni těší :-). Mám holky podstatně větší, ale tento víkend je půjčuju babi a těším se, že se konečně vyležím z nachlazení a nebudu muset nikomu dělat "servis" :-) - vidím, to na gauč, filmy, litry čaje a klid!!!! Hurááá, sláva všem "krkavčím matkám"...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím krkavčí matku, ať jsi brzo fit!

   Vymazat
 3. Tak fotoalbum pro mojí malou plánuju snad od doby, co jsem s ní byla těhotná. Ehm, teď je jí patnáct měsíců... No nic, když je Majda u babičky, jucháme s manželem oba dva, takže mám za muže asi krkavčího otce :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to posílám zdravici, jak matce, tak krkavčímu otci. :)

   Vymazat
 4. Skvělé! Se většinou článků se naprosto ztotožňuju, u nás to vypadá dost podobně, pouze s tím rozdílem, že mám staršího kluka a mladší holku - jinak je to jak přes kopírák!!! Vždycky si přečtu novej příspěvek a moc mi zvedne náladu. Fakt sranda, vtipně napsané. Jen nechápu, kde na to bereš tu energii! Máš můj veliký upřímný obdiv.

  OdpovědětVymazat
 5. Žádná krkavčí matka! Mně moje maminka, se kterou mám výborný vztah, přiznala, že když jsem měla svoji nejtěžší pubertu, tak se vždycky ohromně těšila, když jsem měla jet třeba na tábor... A přitom já si říkám, jak moje puberta byla v pohodě a byla jsem celou dobu strašně miloučká :-D.

  OdpovědětVymazat