MILIONOVÁ MÁMA

19. února 2014

Ovocná zahřívačka.

     Dneska jsme venku pěkně vymrzli! Sice není extra kosa, ale Vikouš chodí, tak se vlečeme jako šneci. Testuje svoje nově objevený nohy i doma. Jeho oteklý párátka ho nejraději a taky nejrychleji nesou do kuchyně. Pokud ví, že jsem mu v patách, nasadí TURBO rychlost, aby stihl vyhrabat všechno možný přes kastroly, po koření a čaje. Moc dobře ví, že když to udělá, čeká ho uvěznění v ohradě. Takže musí hrabat rychle!
      Děsně milujeme domácí kompot, na zahřátí vážně super! Výhodu má, že se dá jak pít, tak jíst. Nelouš s Vikoušem vždycky nejdřív vycucnou šťávu a ovoce je na pořadí až pak.Pokud ho chcete taky udělat, budete potřebovat:
Ovoce podle chuti (já dávám 3 jablka a  3 hrušky)
Třtinový cukr
Celá skořice
Hřebíček cca 3
Badyán

Jak na to:
    Ovoce oloupejte, zabavte jadřinců a nakrájejte na kousky.  Zalijte vodou, nedávám moc, aby to bylo dobrý. Stačí tak, aby byla voda trochu nad ovoce. Přidám cukr podle chuti a koření. Vařím až je ovoce poloměkký.
   Tentokrát jsem Hřebíček neměla. Nela mi ho sekla, když naposledy vařila polívku ve svojí kuchyni, ale i tak to bylo moc dobrý. Zblajzli jsme to za 5 minut.
   Ty dva vylemcali všechnu tu ovocnou šťávu a na mne zbyly samý hrušky. Ale, co bych pro ně neudělala, že jo?!4 komentáře:

 1. Tohle jsme doma taky dělávali, občas si na to vzpomenu, ale pak radši upeču něco tuhýho :-)

  OdpovědětVymazat
 2. No, já taky. U nás fičí nejvíc štrůdl. :)

  OdpovědětVymazat
 3. :)) "nově objevené nohy" :D Btw moje Klárka má 2 roky a taky se vlečeme jako šneci, nohy sice objevila už docela "dávno", ale všechno je třeba důkladně prolézt a prozkoumat :)
  Díky za recept, kompot jsem dlouho nedělala.. :)
  TWF Kami*

  OdpovědětVymazat
 4. Dle návodu jsem provedla :-) a úspěch měl i u věčně nemocného a uskučeného partnera :-) jinak děkuji za fajn blog! Kolikrát se tak nasměju ikdyž nejsem matka ;-)
  www.katenextdoor.blogspot.com

  OdpovědětVymazat