MILIONOVÁ MÁMA

9. února 2014

Třikrát hurá všem úřadům!

     V pátek jsem měla nějaký lítačky po úřadech. Nechci nikomu křivdit, vím, že vyjímka potvrzuje pravidlo, ale co jsem tam potkala, fakt stálo za to. Většina úředníků se tváří, jak kdyby sežrala všechnu moudrost.

Nalijme si sklenku "čistého vína" - ani tuhle, upitou, bych jim za to neposlala!
    Zas na druhou stranu se jim nedivím. Třeba já jsem tam přilítla s kočárem, co si osedlal Vikouš. Když se na mne paní úřednice podívala, bylo jí jasný, že ty její zákony prostě neovládám. Kdyby se se mnou chtěla srovnávat třeba v přebalování, tak si může být holčička jistá, že ji rozdrtim na celý čáře! No, asi bych se u toho stejně zapotila. Vikouš totiž trénuje na budoucí dráhu Davida Copperfielda, nebo co!  Pokud ho chci přebalit, jeho nohy a zadek jsou ještě u mne, ale horní část těla už dávno zdrhá v další místnosti. V leže se přebalit nedá, tak za nim lítám všude možně.  O přebalování jsem psát úplně nechtěla. Kdyby vás to přece jen zajímalo, o krémech na zadky jsem psala TADY.

Aby tam zapadl, tvářil se dost moudře. Podobně jak na týhle  fotce.
Místo pozdravu sice jen zamával rukou, ale i pokus se cení!
     Navštívila jsem tam různý přepážky a pracoviště. Hrozný je, že všechny měly stejnej znak. Malá část úředníků mě dokázala pozdravit. S příjemným tónem v hlase, klidně i bez něj, mi vůbec oznámit, co chtějí. Pokud jen nenatáhli ruku. Nevím, kde se to v nich bere, ale tohle jednání je fakt hrozný!
      Proč to sem vůbec píšu... cpu Nele do hlavy: POZDRAV! Zdraví krásně, i když má několik tipů lidí, kteří se jí nelíbí a ty nepozdraví za nic na světě. I kdybych se postavila na hlavu, tak to prostě neudělá. Beru, taky mi nejsou všichni lidi sympatický. POPROSIT a PODĚKOVAT umí taky. Základy slušnýho chování bude mít snad i Vikouš. Zatím tomu všechno nasvědčuje, mává na kde koho i kde co. Ale stejně, jestli to ti naši minilidi do dospělosti taky zapomenou, tak mě z toho asi jednou šlehne!

1 komentář:

  1. Mě čeká přepis auta tento týden. Tak jsem zvědavá, jestli jsou jablonečtí úředníci vychovanější :-)

    OdpovědětVymazat