MILIONOVÁ MÁMA

11. února 2014

Tuhle návštěvu jsem fakt nepozvala!

    Jsem celkem společenskej tip. Takže každou návštěvu přivítám všema dvaceti. Teda pokud se nepozve kolem půlnoci, nebo není totálně pod vlivem.    
     Momentálně se k nám nacpala angína. Nela má poprvé antibiotika, tak je to docela síla. Teplota 39 není žádná hitparáda a pokud se k tomu přidá zvracení a odmítání všeho k jídlu, leží tu jak mátoha. Teda jen do doby, než ji zabere sirup na snížení teploty. To trochu ožije a odmítá být v posteli. Jenže to jí ta teplota zas vylítne a tak je to pořád dokola. Z vlastní zkušenosti musím říct, že nejlepší ze všech měřidel je normální teploměr.

 
    Abych ji udržela ležet, musím vymýšlet psí kusy. Kromě toho, že mi občas šlohne telefon a nakrmí kočku TOMA, taky hraje hry od Lipa Learning - ŽÁBA je u nás hit. Občas sjede nějakou pohádku v bedně nebo na DVD. Ale rozhodně na to nebrejlí půl dne. 
   Nejvíc ze všeho chce číst. Někdy až tak, že mě z toho bolí celá pusa. Pořád do kola točíme Pohádkový kolotoč. Kromě klasiky, jako třeba ČERVENÁ KARKULKA, tam je pohádka O KARKULÁKOVI. Najít se tam dá i obrázkový čtení pro děti, co neumějí číst a už děsně chtějí. Taky nějaký otázky a úkoly.

Nela mi to odmítla půjčit na focení, musela jsem fotit rychlostí blesku v pokojíčku a při tom vyprávět pohádku  O POPELCE. Takže ideální pracovní prostředí, asi jako vždycky.
    Momentálně má za vzor všechny možný víly a princezny. Oblíkací vystřihovánky byly jasná volba. Udržely ji v posteli ze všeho nejdýl. Možná proto usoudila, že všechny ty šaty, co jsme spolu vystříhaly, nutně potřebuje mít taky pro sebe. A bez střevíců, jak říká lodičkám, nemůže žít! No, nebudu jí brát iluze. V botách na 8 cm podpatku se jí na odrážedle asi úplně pohodlně nepojede. Zas na druhou stranu bude na písku za hvězdu. A když jí tam někdo sekne kyblík a lopatku, dupne mu na nohu a bude mít klid. 


    Na zahnání nudy parádně slouží i mozaika od LENY. Malá bílá destička je akorát velikosti na klín, tím pádem může dítko vesele tvořit v posteli. A Nela vážně tvořila. Jenže vílí období se fakt nezapře.


    Abych se z toho úplně nezbláznila, myslím i na sebe. Teda mezitím, co podávám čistý pyžama, kapesníky, stříkám do nosu, vařím, utěšuju a tak podobně, však to znáte. 


    Jedna kámoška mi poradila, že na únavu nejlíp funguje hořčík v kombinaci z B6 a vážně nekecala. Je to lepší než kafe a pokud probdím noc, tak si jednu tabletu šlehnu do vody a jsem nastřelená celej den. Snažim se patlat si pravidelně obličej a taky slupnout ovoce nebo zeleninu. Nevím, jestli ta zdravá strava k něčemu je, ale alespoň mám dobrej pocit. Tak zdar a sílu!

3 komentáře:

 1. Přežijte a ať je to brzo pryč! Kolik je malé? Já se na první nemoc taky netěšim:(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, dneska už vypadá o dost líp, tak jsem to asi já i ona přežila. :) Je 3 a půl, ale angína a antibiotika byla premiéra.

   Vymazat
 2. Čtyři dohody mi taky leží na nočním stolku :) Přeju brzké uzdravení! Btw u nás to tento týden vypadá podobně, jen bez těch atb :)

  OdpovědětVymazat