MILIONOVÁ MÁMA

16. dubna 2014

Tip na zábavu pro minilidi.

    V poslední době je u nás doma největší koníček marodit. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč jsme pořád na střídačku jako mátohy. Všechno odstartovala Nelča, štafetu jsme převzali my s manželem. Nevyhnulo se to ani Vikoušovi, ten si pro jistotu střihl hned dvě čísla po sobě! Zbytky nemoci dojíždí ještě teď!
    Musíme se z toho do pátku vyhrabat, máme totiž v plánu prodloužený společný víkend, na víc Nela už má zabalenej loďák s hračkama. Jeho vybalování by asi nepřežila! Vůbec bych se nedivila, kdyby mi do kufru sekla i nějaký boty nebo oblečení. Z nudy mi totiž projela téměř celý šatník a pokusila se zlomit si nohu v několika lodičkách. Bohužel nezapomněla ani na mou zásobu bižuterky, na štěstí to proběhlo celkem bez následků a všechno je nositelný dál.

Tahle paráda je má nejoblíbenější. Dvoje korále a jeden náramek.
    Počítám s tím, že odjedeme! Už jen kvůli tomu, že jsme DOMA tři týdny. A zabavit děti dlouhodobě jen mezi čtyřma zdma, je teda záhul.  Ale mám několik tipů, co nám kromě klasiky jako je čtení, stavění LEGA a čučení na pohádky fungovalo dokonale:

TROJBOKÉ VOSKOVKY

    Tyhle voskovky jsou super vychytávka. Pěkně se drží v ruce, můžou se využít, jak pro nejmenší, tak pro větší děti současně. Nedávno jsem je objevila v papírnictví, dá se s nima malovat klasická čára jako pastelkou, tak široká i stínovat, Nevadí ani pád z výšky. Vikouš jednu vzteky mrsknul z jídelní židle. Trochu se ulomila, ale ničemu to nevadí, spíš vzhledu něž funkčnosti. V balení je 6 barev za 120 Kč.

ŘÍKEJ A PŘEDVÁDĚJ BATOLATA

    Jednoduché říkanky, na kartičkách s obrázky, pro nejmenší. Jednoduše čtete a předvádíte říkanky. Děti k tomu hledají párovou kartičku. Další zábava, co se může dělat jak třeba s 3letým dítětem, tak s mladším kusem současně. Kartičky jsou z pevného papíru a pěkně se drží v ruce. Mají dobrou odolnost proti zničení, což otestoval i náš škodič. Na obalu je 2+, ale Nelu to baví taky.  Některé říkanky se dají využít i při praktických činnostech, třeba při čištění zubů, oblékání nebo umývání rukou.

VELKÁ OBRÁZKOVÁ KNÍŽKA PRO MALÉ DĚTI
 
    Je to vlastně první česká poznávací encyklopedie pro předškolní věk. Nela ji dostala k svátku a momentálně je to jedna z jejich nejoblíbenějších knížek. Využije se jak na trénování a učení písmen, tak rozvíjení řeči. Dítě může popisovat, co chápe pod významem jednotlivých slov. Někdy to chce trochu pomoct, ale funguje to úžasně.

Tak se držte a ať se vám nemoci vyhýbají obloukem! Jana.

Žádné komentáře:

Okomentovat