MILIONOVÁ MÁMA

15. května 2014

Myslela jsem, že už mě na gyndě fakt nic nepřakvapí!

    Za ty roky, co chodím na gyndu už mi na tom nepřijde nic až tak divnýho. Beru to trochu jako návštěvu u zubaře. Přijdu, pozdravím, otevřu pusu, ukážu zuby a jdu. Snažím se chodit pravidelně. Ne, vždycky mi to vyjde úplně na čas, ale tak nějak plus mínus asi jo.

Všichni si šůrujeme zuby jak nejvíc to jde. Jen s Vikoušem je to boj!

     Nedávno jsem se sešla s kamarádkou, která měla problémy s děložním čípkem. Protože z toho byla nešťastná obešla mraky doktorů, podstoupila mooc zákroků i vyšetření. Taky sjela snad všechny internetový diskuze a články, který kdy na světe na tohle téma vyšly. Což si nemyslím, že je až tak úplně dobrý! Pak se člověk vypsychuje mnohem víc a přisoudí si diagnzy, který třeba vůbec nemá.

     Díky jejím zkušenostem, mi řekla věc, kterou jsem fakt nevěděla. Pokud vám berou stěr z děložního čípku, můžete si 500 Kč připlatit a dočkáte se mnohem přesnějších výsledků. A pak víte přesně, co tam máte. I kdyby tam třeba něco bylo v nějaké spodní vrstvě buněk. Nikdo mi to v životě nenabídl! Nevím, jestli je to proto, že mám dobrý výsledky a je to třeba zbytečný. Každopádně jsem se rozhodla, že se na to příště alespoň zeptám!

    Ještě abych nezapomněla. Dost se jí osvědčila Hlíva ústřičná s Rakytníkem. Užívala ji na podporu léčby a prý funguje parádně. Ona měla přesně od Terezie Company, je tam 100% rakytníkový olej. Pokud třeba někdo řešíte nějakou podobnou situaci, můžete vyzkoušet.
    Když už jsem u tohohle tématu, napadlo mě, zda nechat Nelu (až trochu povyroste samozřejmě :)) očkovat proti HPV. Dobrý je, že je ještě malá a mám celkem dost času si rozmyslet. Za tu dobu třeba vyleze na svět i nějaká další metoda nebo něco jinýho, co by ji mohlo ochránit! Co si o tomto typu očkování myslíte vy?

4 komentáře:

 1. Já očkování zrovna moc nefandím , u očkování proti HPV mi přijde, že je ještě mladý, kdoví co se ukáže za 20 - 30 let. Já u našich holek budu sázet spíš na prevenci.Ono 1. budu raději když budou používat kondom - přece jen tech nemocí je hodně, a HA proti nim nechrání, že. A 2. se budu snažit vychovávat je tak, aby se nechovaly rizikově, nestřídaly partnery (no to se týká i malýho, kluci HPV přenáší, že), nezačínaly moc brzo.
  My obecně očkujeme základ, lehce upravený, neodmítám očkování úplně, ale nenechám žádné z dětí naočkovat když je doma někdo nemocný (ehm termín je tak trochu oříšek :D). Nedávala jsem pneumokoky- to že jako mimina by to měli zadarmo a kdybych je chtěla očkovat později tak vakcínu platím - no, když bude potřeba, zaplatím, ale zatím to fakt nevypadá.

  OdpovědětVymazat
 2. Já bych v byla moc ráda, kdyby se vakcína proti HPV objevila dřív, ušětřila bych si spoustu starostí a problémů :( a ke komentáři výše - používala jsem kondom, nestřídala partnery, nechovala se rizikově, prevenci jsem dodržovala, maminka mě k ní taky vedla....

  OdpovědětVymazat
 3. Než jsem se začala o očkování zajímat (před narozením dětí), tak jsem se nechala očkovat. Pak jsem s prvním dítětem navštívila léčitele (reflux, nesnesitelné koliky atd.) a ten mi povídal, jaká hrůza zrovna toto očkování je..prý proto se začalo nabízet zdarma. Takže doporučuji se radit nejenom s lékaři, ale hledat i výzkumy v zahraničí atd.

  OdpovědětVymazat
 4. Po druhém porodu mi gynekoložka doporučila očkování proti HPV, ale......
  Blíž jsme se informovala a zjistila, že je to živá vakcína, která může rozhodit Váš imunitní systém/ riziko vzniku roztroušené sklerózy a další autoimunní onemocnění/, dál mě zarazila cena / ale na to člověk nehledí/ a další věc byl výzkum u nás v ČR u mladých holek u kterých to způsobilo vedlejší účinky, keré jen tak " nerozchodí ".
  je to jenom můj názor a nikomu nenutím svůj postoj.
  Každá z nás ať se řídí vlastním srdcem a rozumem.
  Všem hodně zdraví a žádné nemoci.

  OdpovědětVymazat