MILIONOVÁ MÁMA

19. května 2014

Recept na sálat pro mlsný kozy!

    Dobrovolně se přiznávám, jsem mlsná jako koza. Chutnají mi dobrý věci, komu taky ne že jo!? Od doby, co jsem byla několik měsíců na brigádě v Neoi Poroi v Řecku, miluju řeckou kuchyni a taky olivy. Což jsem si tam taky parádně dokázala, protože jsem přijela o 7 kg těžší! Ale stane se!

V poslední době dost ujíždím na balzamikových krémech.
Tenhle jsem měla možnost ochutnat.  Je od Kalamáta, s fíky a vážně boží.
    Konečně začínám požírat saláty, kde jsou jednou ze surovin rajčata. Ty zimní zeleno-červený mrtvoly, tvářící se jako dobrý rajčata, nekupuju.  Jako ze zahrady sice ty jarní ještě nejsou, ale občas se vybrat dá. Na ty zahradní si bohužel ještě musíme počkat, doufám, že o to lepší pak budou.
    Nedávno jsem objevila spoustu receptů, kam se přidávají balsamikové krémy. Naše trouba je pořád nebožka, takže z toho, co jsem tam nastudovala, připadá v úvahu zatím jen salát. Ale postupně projedu všechno. Tak a jde se na recept,  Řecký salát s balzamikovým octem, krémem Kalamáta a sýrem se sezamem, mňam!Potřebujete:
4 rajčata
1 okurku
1 červenou cibuli
olivy
2 lžíce balzamikového octa
fíkový balzamikový krém Kalamáta
olivový olej
fetu nebo balkánský sýr
sezamová semínka
sůl

    Zeleninu a cibuli jsem nakrájela, ochutila podle chuti octem, solí a přidala olej i olivy. Balkánský sýr jsem nakrájela na kousky, obalila v balzamikovém krému a pak v sezamových semínkách. Tohle spojení chutí je super. Takto obalený sýr jsem položila na salát. Množství je zhruba pro dva, záleží, jaký jste žrouti. Jsem klidně schopná zblajznout to sama.

Řekla bych, že u salátů se nápadům meze nekladou. 
Tak tvoření zdar a dobrou chuť!

4 komentáře:

 1. Ahoj, vypadá to hezky. Asi taky zkusím. Jen je škoda, že můj muž není salátový, takže to budu jíst zase jen já. Mám s tím pak problém, protože dělat porce jen pro jednoho je občas dost fuška :-D
  Krystyna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, tak udělej porci pro dva a sněz to všecko sama. :) Někdy to tak dělám... :)

   Vymazat
 2. Wow, tak to vypadá víc než chutně ! :)

  OdpovědětVymazat