MILIONOVÁ MÁMA

11. května 2014

Tak si říkám, co je horší... košile nakupovat nebo je prát a žehlit?!

   Nedávno jsem byla s manželem nakupovat nový košile. Vikouš mostoval v kočáru a dával nám tím klasicky najevo, že delší dobu připoutenej opravdu nevydrží. Jenže pusťte ho, když víte, že jak se dostane na svobodu, zdrhne neznámo kam. Nelouše to po 5 minutách zkoušení taky nebavilo a prudila, kdy už se půjde na slíbenou zmrzlinu. Do toho se mi manžel ukazoval ve 150 košilích v kabince a mně připadlo, že si tak maximálně můžu jít hodit mašli. Takže příjemný a pohodový nákupy jako obvykle!

Já vím, tráva nic moc, ale lepší jsem prostě nenašla!
   Vybírat košile mi přijde jako pěkná nuda, hlavně s dětma. Ale pořád lepší,  než je jejich praní a žehlení! Naplníme několik praček za týden. Ještě, že pračka ráda pomůže! Bohužel, někdo to musí pověsit, sebrat, vyžehlit a uklidit. Došla jsem k závěru, že JÁ a HORA NEVYŽEHLENÝHO prádla jsme asi nejlepší kámošky! Nějak se jí od nás nechce! Abych si to alespoň trochu usnadnila, neperu jako bláhová, mně a manželovi v jednom prášku a dětem v jiném. Používám pro všechny Lovelu.


      Peru v ní od doby, kdy byli minilidi ještě mimina. Takže pokud k ní čuchnu připomíná mi to období, když měli sotva 4 kg a kam jsem je položila, tam jsem je taky našla! Co už se mi teď nejspíš nestane.
      Já i Viktor jsme atopici, tak musím přemýšlet, co sníme, čím se namažeme a taky v čem vyperu.  Za ty roky svědění, už to beru jako samozřejmost a prostě jsem si na to tak nějak zvykla. I když někdy je to pěkná pruda.


     


10 komentářů:

 1. Jo, praní, mám 1-2 pračky denně, když nestíhám, tak se pak nezastavím. Marně přemýšlím, jestli jsme taková prasata nebo naopak tak čistotní :D
  Ale už mám vymakaný sytém peru střídavě tmavé - bílé - červené+příbuzné (rozumněj pračka růžového a jedno červené triko) a modré+příbuzné, podle potřeby ložní, ručníky atd :D A abych se neužehlila tak žehlim rovnou ze sušáku do skříně, odbourala jsem mezizastávku v koši, protože naše Monte žehlu byla trvale vyšší než děti a přišlo mi to nebezpečné :D
  Atopici jsme komplet, takže stejný prášek pro všechny, do máchání panák octa a máchat pořádně nad tím už ani nepřemýšlím, to je automatika.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že jste rozhodně čistotní! :) Systém mám podobný, akorát tu mezizastávku musím nějak časem odbourat. A co ten ocet na máchání? Není to pak cítit jak nakládaná okurka?

   Vymazat
  2. já ho cítím z vlkého trochu, ze suchého už ne, a když si vzpomenu a přidám pár kapek nejakého olejíčku - třeba citron, tak vůbec. Poradila nám to naše rodinná kožní, že ocet neutralizuje zbytky prášku v prádle a i trochu desinfikuje (ono když je pak ten ekzém do krve tak se bojim aby tam nesedla ještě nejaká bonusová infekce). Ale prý je nějaký typ praček, který ho má zakázaný i v návodu, nepamatuju si značku, naše to není, takže to mozek vypustil :D

   Vymazat
  3. Tak to je super informace. Díky moc. :)

   Vymazat
 2. Já od tý doby co jsem na mateřský taky peru v Lovele. Dokud byla Šárka úplný mrně a ještě ani nelezla tak jsem i žehlila. To jsem teď ale musela odbourat a od té doby co leze a tahá mi za kabel od žehličky a snaží se na sebe srazit žehlící prkno, jsem žehlit přestala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem dost žehlení odbourala, co se nemusí (usoudila jsem, že většina), dávám přímo do skříně. :)

   Vymazat
 3. Já teda taky nejsem kámoška s horou prádla. Bohužel. A to má manžel zaměstnání, kde musí nosit košile.Fuj. A to nemluvím o žehlení plínek. Ne, nepoužívám látkové, ale Pampersky. Ale i tak máme děsnou spotřebu látkovek. Na odříhávání, pod hlavu na spaní a podobně. Ještě že jich mám tolik :-D
  Jinak na praní věcí pro malou používám prášek Persil Sensitive. Nějak jsem těm tekutým nepřišla na chuť. Ale na Lovelu mám nějaké slevové kupony. Je teda dobrá? Mám ji zkusit? Díky :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, určitě jí zkus. :) S horou prádla Ti asi nehelfne, ale když pračka dovolí, pere parádně. :)

   Vymazat
  2. mě Lovela strašně voní, my prášek teda nekupujeme, manžel fasuje v práci takové množství persilu že mám zásoby i holkám do výbavy na 10 let každé :D Ale mám pocit že je i sypká, ne jen ten gel

   Vymazat
  3. Jo? Tak to se musím kouknout. Díky za tip :-)

   Vymazat