MILIONOVÁ MÁMA

9. června 2014

Jak jsem přišla na to, že mít manžela je docela boží!

    Minulý týden nebyl manžel doma a já se vydala přes půl republiky, se sbalenou půlkou bytu a celýma dětma, za ségrou na návštěvu do Jablonce. Fakt obdivuju všechny matky samoživitelky a samoobstarávatelky, protože jsem z toho všeho byla docela hotová. Už jen zabalit minilidem všechnu garderobu a nějaký ten krám na hraní. Byly z toho dva narvaný loďáky, ze kterých jsme nepotřebovali snad ani desetinu. Jenže, co kdyby náhodou! 


    Pak odtáhnutí všech těch krámů na parkoviště, v jedný ruce kočár s Vikoušem, v druhý kufry a kilometr za sebou ploužící se Nelu v amoku, že sama prostě nejde. Všechno včetně dětí narvat do auta a zpocená až na zadku přežít zhruba tříhodinovou cestu. Z duše nesnášim lízátka, ale tentokrát jsem je dost využila. Řekla bych, že hlavně díky nim jsme tam ve zdraví dojeli.
    Pokud někdy pojedete taky tímhle směrem, zastavte se do Kozí farmy Pěnčín. Pro děti parádní výlet. Omrknout tam můžete většinu domácích zvířat, výrobu sýrů, ale i korálky a korálkovou dílnu. Nela jako správná dáma odjela s náhrdelníkem. Ten si flákla na krk, hned po tom, co jsem ho zacvakala. V kabelce  nesla pytlík korálků, co ze mne ještě vymámila, aby mohla navlíkat i doma.


      Kromě zážitků a domácích sýrů jsme si odvážali i brutálně smrdícího Vikouše. Jeho zdrhaní  se mu totiž konečně vymstilo - natáhl se do hnoje přímo mezi kozy. Ale asi si z toho nic nedělal, protože vesele zdrhal dál. Úsměv na rtech mu zmizel až v okamžiku, kdy jsem mu při jeho zběsilé jízdě střemhlav z kopce, narvala na hlavu helmu.  Udělal by cokoliv, klidně by si i urval hlavu, jen aby ji dostal dolů. Takže až mi příště zase zdrhne, nasadím mu helmu a bude klid!


    
1 komentář:

  1. Že? Já si taky nemůžu vynachválit pomoc ze strany mého muže a obdivuju samoživitelky, že tohle zvládají. A že jich je. Na druhou stranu ono možná občas nic jiného nezbude, protože s některými muži je žena v jistém smyslu na vše sama i tak, jen má ještě na starost další dítě... pak je lepší si nechat jen to své...

    OdpovědětVymazat