MILIONOVÁ MÁMA

19. června 2014

Moje první křtiny v životě!

    Nejsem pokřtěná, nejsem věřící ve smyslu pravidelných návštěv v kostele. Věřím s sebe, v něco, někoho a asi ve stopadátisíc dalších věcí. Ale k tomu všemu jsem musela dospět až časem. Do kostela chodím jen na kukačku, obdivovat historii a nasát sílu atmosféry. Takže moje první křtiny a spíš křtění, které jsem před časem absolvovala, bylo křest knížky Jídelníček kojenců a malých dětí s kmotrou Gabinou Partyšovou.

Foto Andrea Štěpánková
      Bylo fajn užívat si celou akci a zažít to i z druhé strany, kdy nemusíte všecko organizovat a prostě si jen tak sedíte, čučíte, posloucháte a taky klidně něco ochutnáte. No a pokud se křest koná v rodinné kavárně s vlastní domácí čokoládou, je to lahoda nejen pro oko, ale i pro jazyk.   Po ukončení křtu jsem debatovala  s panem doktorem Gregorou, který celou knížku napsal. Ptala jsem se ho na věci o výživě dětí, co mě zajímají. Hlavně téma kravské mléko i módní trendy ve stravě jako je třeba RAW.  Jako každá máma, chci pro naše minilidi to nejlepší, tak docela často přemýšlím, co zblajznou a co ne. Jak stihnu přelouskat celou knížku, udělám o tom všem samostatný článek. 
   Pokud porovnám co jedl Nelouš a co jí Vikouš, tak je to prostě rozdíl. Určitě jíme zdravě, snažím se je ládovat ovocem a zeleninou, to jo. Ale Nela neznala téměř do dvou let bonbón, čokoládu... Vikouš tím, že to vidí u ní, už občas nějakou tu mlsku má. Celkově si myslím, že mu víc povolíme. Nelouš musel prorazit cestu a Vikouš se tak pěkně veze. Ale asi to tak prostě je, že ty starší to musí vybojovat a mladší už si pak proplouvá tak nějak líp.

Tady se ještě vezla a netušila, že se na ní za čas  poveze Vikouš.


Máte to doma stejně?

6 komentářů:

 1. Tak s dětmi to mám naprosto stejně :)
  A moc se těším na článek o výživě!
  Krásný víkend, Lenka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem docela ráda, taky krásný víkend, ale asi už až ten další! :)

   Vymazat
 2. Holčička má nádherné šatičky a ty chodidýlka maličký to je tak rozkošné :o))
  Souhlasím, že čím později dět'átko dostane sladkost tím lépe:o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tyhle nohy, už dávnou nejsou pravda. Řekla bych, že jsou tak alespoň dvakrát větší. :)

   Vymazat
 3. Super kočárek!:) Jinak jestli chcete něco vědět ohledně kravského mléka a výživy dětí, prosím v mém článku na toto téma:
  http://www.cmcpraha.cz/cs-CZ/novinky/deti-versus-kravske-mleko-kolik-ho-maji-pit-

  OdpovědětVymazat