MILIONOVÁ MÁMA

15. července 2014

Hurááááááááááááá! Nelouš se zbavil koktání.


    Poslední čtyři měsíce se Neloušovi začalo stávat, že měla problém vymáčknout se na začátku věty. Nebylo to skutečný koktání, ale spíš jako kdyby se zasekla na jednom místě jako gramofon. Začalo to postupným ma-ma-mami, ba-ba-babi, ta-ta-tati a tak podobně. Pokud chtěla někoho oslovit, trvalo jí pak snad i na pětkrát, než se vyžvejkla. 
    Měla jsem z toho docela depku a snažila se najít nějakou příčinu. Ve čtení a zpívání to nebylo. Čteme každý večer a řekla bych, že jí dostatečně rozvíjíme i, co se slovní zásoby týče. Doma má taky pohodu. Jen tak pro jistotu jsem šla na radu k naší doktorce, abych třebas něco nepodcenila!  Doktorka si vyslechla všechny Neloušovi zádrhele a já čekala, že nám napíše doporučení na logopedii. Ale bacha, žádná logopedie se nekonala! Dostala Pyridoxin a po deseti dnech užívání, jedné tablety za den, bylo po problému.

Jako správná dáma si svoje tabletky nosí stále v kabelce!

    Má ho užívat minimálně dva měsíce, aby se dokonale nasytila nervová soustava, která má právě v období kolem čtyř let největší záhul a pokud tenhle vitamín chybí, může se to projevit údajně i takhle (viz. příklad Neli). Třeba se to někomu z vás může hodit! A kdyby ne, tak o to líp!
3 komentáře:

 1. To jsou věci.... Díky za tip, za 3 roky to budu taky řešit...
  ....a mimochodem, mně se stalo něco podobného.... Nekoktala jsem, ale nemohla jsem souvisle říct větu. Přeříkávala jsem tak, že to vypadalo jako naschvál... A verdikt: měla jsem přetížený mozek (a v tom období nebylo divu...., naložila jsem si toho strááááášně moc :) )

  OdpovědětVymazat
 2. To je zajímavé... no, nám se logopedie asi nevyhne, syn neumí vyslovovat sykavky, zaměňuje písmena apod. Tak budu doufat, že pravidelné cvičení vše zlepší!

  OdpovědětVymazat
 3. Teda, prášky už jsou fakt na všechno :-D. Tak ať se Nele daří !!!

  OdpovědětVymazat