MILIONOVÁ MÁMA

7. července 2014

Ideální matku by ze mne šlehlo! Ale existuje vůbec?

    Tak bacha! Včera jsem se rozhodla, že podpořim Ligu za podporu husích krků a koupila si permici do venkovního bazénu. Do skupiny husích krků jsem zařazená podle speciálního třídění mého manžela!
 
 
     Husí krky jsou všichni, kdo plavou v bazénu prsa a čučí jim při tom z vody hlava! Někomu klidně čučí i celej krk! Ale co si budeme říkat, chlapi prostě nepochopěj, že to neděláme kvůli stylu plavání, ale kvůli tomu, aby jsme měly stále bujnou hřívou, nebo něco, co se jí alespoň vzdáleně podobá. Pokud si takhle  v bazénu jedu svůj husí krček, fakt nesnáším, když kolem mne profičí nějakej kraulař  a mou snahu mít na hlavě něco normálního, zničí během vteřiny hektolitrem vody, když máchne svou pařátou do vody. 
     Ale mívám tam pro sebe jen hoďku, tak se přece nebudu zbytečně rozčilovat. Naposledy jsem se rozčílila sama nad sebou, když jsem během proplouvání pod klouzačkou přemýšlela, jaká jsem a nejsem matka, manželka, zaměstnanec. Co nestíhám, co bych ještě chtěla stihnout, co bych měla stihnout, co dělat a co naopak nedělat. Že máme doma metrovou hromadu nevyžehleného prádla, borčus v kuchyni, v pokojíčku... Jenže, jak jsem si dala pár temp, došla jsem k závěru, že dělám, to nejlepší, co umím!
    Provozní bordel doma počká a nikam neuteče. Aby se z toho člověk (čili matka) totálně nezbláznil, musí si určit svoje priority. Co udělá teď, co jindy, co třeba vůbec a co udělá určitě. Pro mne URČITĚ znamená: mít trochu času jen pro sebe, věnovat se v rámci možností koníčkům a dělat další věci, co mě baví. Podle mne, pokud je spokojená matka, manželka, nebo, jak si kdo říká, přenáší to pak na děti i celou rodinu. Tak hurá do ulic, na kafe, cvičit, nebo si jen tak hodit záda! Je to přece pro dobrou věc, že jo?!
 
... nebo někam na party! Naposledy jsem byla tak před 5 lety a řekla bych, že mě v nejbližší době,
žádná velká nečeká! I když zas na druhou stranu, neplánovaný akce jsou přeci nejlepší!
 
 

 
 

1 komentář:

 1. Tak hele! Naprosto souhlasím.... Spokojená matka, spokojené dítě... :)
  Žehlení mi neuteče, to už jsem vyzkoušela. Je věrnější než pes :)
  Krásný den...
  Kat....
  http://salek-snu.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat