MILIONOVÁ MÁMA

25. července 2014

Rychlá letní svačinka! Ovocná přesnídavka.


    Díky tomu, že je léto, naše babičky mají zahrady, záhony a čas i chuť o ně pečovat, naši minilidi se cpou spoustou domácích produktů. Je paráda pozorovat, jak hopsají po zahradě a přímo z keře nebo stromu si utrhnou, na co mají chuť. Pravidelně si bužírujou domácí jablka, maliny, jahody, třešně, kedlubny a všecko možný, na co si jen vzpomenete. Výborně funguje i to, že si ovoce můžou samy utrhnout. Vikouš spíš urvat, někdy bohužel i s keřem.
     Protože v létě, jako všichni, dost cestujeme, beru ovoce i na sváču na cestu. Aby nebyl Vikouš od žužlání jeho pětizubem jako čuňas, připravuju speciální ovocnou sváču přímo pro něj! Chystám mu to takhle už od mimina a ujíždí na ní do teď. Dá se připravovat ve formě všech kombinací, třeba s meruňkama je taky úžasná, ale verze dole je prostě NEJ!

Čerstvá jablečno-banánová přesnídávka
2 jablka 
1 banán
    Na struhátku pro mimina , který se dá sehnat za pusu, nastrouhám oloupáná jablka a banán. Není potřeba vůbec doslazovat a chutná to výborně. Bohužel nám všem, takže pak strouhám jako divá! Nejdřív jsem brala skleničku od jogurtu a lžičku v sáčku, ale nedávno jsme narazila na netu na cestovní balení lžičky s víčkem i parádní neklouzací svačinovou krabičku. Pěkně drží, nic se mi nevykydne do kabelky, víčko se pohodlně ohne a zapne pod ní a  hlavně pořád nemusím řešit sáčky!

A takhle mu pižlám fakt všechno!

    Pokud budu stíhat, chtěla bych nějakou domácí přesnídávku zavařit. Loni jsem dělala z letních jablek a v zimě jako kdybych ji našla!

1 komentář: