MILIONOVÁ MÁMA

14. srpna 2014

Je libo svetříček?

     Na to, že jsem se ještě minulý týden čvachtala v moři mi přijde, že letošní Sibiř je tu nějak brzo! Dneska jsem byla do konce nucená prohrabat skříň a vytáhnout lehkej svetr. Tenhle chlupatej chudák byl důkaz toho, že neumím prát, protože po půl roce ležení ve skříni vypadal hůř než vypelichaná slepice.
    Svetry budou potřebovat i naši malí lidi. Cíleně jsem zatím nic nehledala, ale čistě náhodou jsem narazila na facebooku na projekt sweeter. Několik dam, se kterými se život úplně nemazlil, se rozhodlo spojit své síly.


   I přes svoje letité pracovní zkušenosti měly problém sehnat práci. Jsou totiž těsně před důchodem, v částečném či celkovém invalidním důchodu. Nechtěly se jen tak vzdát a taky si potřebují nějakou tu kačku si přivydělat. Proto se rozhodly plést na zakázku a vytvářejí opravdu super věci.
   Jak se Nelouš s Vikoušem rozhodnou, který ze svetrů doplní jejich podzimní či zimní garderóbu, hned objednávám a pak přidám i recenzi. Jen se do té doby musím naučit prát, nebo někde vyšmírovat, jak pečovat o pletený svetry, aby i po několika vypráních vypadaly pořád dobře! Ale heslo dnešního dne je, že důležitý je se nevzdávat a tak i já budu jednou možná prát bez následků!

6 komentářů:

 1. Ahojky.
  Moje maminka , když jsem byla malá pletla po večerech.
  Čepice, rukavice, svetry, šaty,šály, deky....
  A prala to v rukách v šampónu na vlasy.
  Pak do dala do ždímačky / ještě taková za časů totality :-) / a nechala sušit rozprostřené na bílém prostěradle venku na sušáku.A venku proto,aby to pěkně profouklo :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to musím rozhodně zkusit! Díky. :)

   Vymazat
  2. Má máma taky stále pletla,byli jsme opletení celá rodina.Dokonce ještě mám několik svetrů a vypadají docela hezky.Já peru pletené věci v ruce,v gelu s lanolínem a suším na sušáku na ležato,aby se nenatáhly.Dnes je velký výběr pracích prášků speciálně na vlnu.Kajzarová

   Vymazat
  3. Zítra vykoupím drogerku. :) A díky.

   Vymazat
 2. Sweeter zdraví Miliónovou mámu. Jsme moc rádi, že Vás naše (nejen) svetry a příběh za nimi zaujaly. My jsme péči o naše pletené věcičky věnovali celou jednu stránku, mrkněte na
  http://www.eshoprychle.cz/sweeter/Pece-o-nase-vyrobky-a5_2.htm
  Klíč je v tom, že se NEŽDÍMÁ, pere v prostředcích na vlnu (speciální gely) buď v ruce a nebo na special program vlna v pračce a suší NALEŽATO. Jo a NEŽEHLIT :))).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za pozdrav i informaci. Jsem ráda, že jsem vám udělala radost. :) Těším se na kvalitní a hlavně parádní svetříky pro naše minilidi. Na návod se taky určitě podívám. A budu si pamatovat, NEŽDÍMAT, protože ždímám téměř vždycky.

   Vymazat