MILIONOVÁ MÁMA

21. srpna 2014

Práce z domu, no problem!

    Kdo pracujete z domu a máte u toho přítomný i minilidi víte, že nadpis článku tak trochu kecá. Pokud se totiž rozhodnou, že budou marodit, nemají náladu, nebo si prostě jen nechtějí hrát, je to celkem pruda. Pak mám pocit, že se každou chvilku zblázním, nebo, že jsem se právě zbláznila!


    Emaily, telefony, vaření, praní, bulení, plíny a žehlení. No dře to, ale jde to! Na práci z dobu je celkem blbý i to, že vlastně nikdy neodejdete, jste tam pořád. Spíte tam, jíte tam a kdo ví, co všecko tam ještě děláte. Zas na druhou stranu, kdo si může v práci jen tak v klídku schrupnout, že jo!?
    Aby to nevypadalo že práce z domu má jen nevýhody, tak nemá! Má totiž hlavně výhody! Pracujete kdy chcete, jak chcete a všecko můžete kdykoliv dodělat. A hlavně pokud jste ten typ, co nad sebou nepotřebuje bič a dobrovolně se bičuje sám, uděláte toho mnohem víc, než někde v kanclu nebo kdekoliv na pracovišti.
    Mám kolem sebe mraky pracujících matek a jak to tak probíráme u našich kafíček, došla jsem k jistýmu závěru. Všechny makáme jako šrouby, protože jsme rády, že se může realizovat v nějaké jiné činnosti, než jen péče o děti a domácnost. Ve vykonávání pracovní činnosti jsme dost výkonný a obrovsky rychlý. Máme totiž jen omezené množství času (než se dítě vyspí, vrátí ho někdo z hlídání...) na to, aby jsme všechno udělaly. Proto spoustu věcí zmákneme doma klidně za poloviční čas, než by jsme dělaly někde v práci. Jsme naprosto loajální k zaměstnavateli a hlavně máme dokonalý time manegement, protože s dětma to ani jinak nejde!
    A proč jsem se rozhodla napsat tenhle článek? Kromě toho, že mám kolem sebe pracující matky, mám i kamarádky matky, které by pracovaly rády, jenže jim to zaměstnavatel doma nebo na kratší úvazek prostě neumožní. Nevím, jestli si to tu nějaký jejich zaměstnavatel někdy přečte, ale za pokus to stojí! No a pokud ne, tak máme další důvod jít na víno, nebo ho prostě u kafe jen tak zdrbnout!

11 komentářů:

 1. :) jojooooo, práce z domu a obzvlášť u matek.....je prostě výhoda :) A máš NAPROSTOU pravdu, že náš time management bychom mohly školit :). Sama vidím, jak jsem se stala výkonnější, co se mi narodil PaPrd....
  Tak práci zdar a krásný den...Kat....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak díky za přání a taky pěkný den. :)

   Vymazat
 2. Taky jsem si dneska pri cteni clanku o "povinnosti zkracenych uvazku " rikala, jaka asi bude realita:) Ale kdyby se vsichni lidi s detma do 15ti let spojili, treba by se zam-telé chytli za nos. Jo, to by bylo....

  OdpovědětVymazat
 3. Jediný co mi chybí, tak větší styk s lidmi myslím živými :-) takže homeoffice super, ale nějaký ten výlet do kanclu by bodl...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je taky pravda, občas si to vynahradím alespoň na kafi s kámoškou, ale ne vždycky se to podaří...

   Vymazat
 4. Jo - tak ten závěr - že to ne všichni zaměstnavatelé vidí jako plus - matka na home-office - to bohužel platí... Kéž by se chytli za nos, a vzali v potaz vyjmenovaná pozitiva (přesný time management, rychlost, loajálnost......), to by byl ráj!!! Prima článek, díky, a hezký den! L.

  OdpovědětVymazat
 5. Já nejsem zaměstnaná, ale při dětech z domu podnikám. Nic velkého. Když byli menší a spali po obědě a i večer zalehli ve slušnou hodinu, tak se to dalo v pohodě. Teď mám na pár měsíců přerušeno, protože přes den nespí a večer chodím spát někdy já dřív než oni. Takže už se těším, až začne školka. Ale to zase brzy přibyde další mimčo. Záleží to hodně na temperamentu dětí, ale já osobně si neumím představit, že bych měla mít homeoffice na plný úvazek při dětech. Jeden nebo druhý chodí každých pět minut za mnou s nějakým požadavkem. A i když si déle pěkně hrají, tak se nedokážu moc soustředit, protože pořád podvědomě čekám, že někdo příjde a bude něco chtít. K tomu vaření, procházka venku, praní, úklid ... Je to záhul, ale na druhou stranu zase velká seberealizace a skvělý pocit, když člověk dělá práci, která ho baví, vydělá si a neřeší jen děti a domácnost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tím jejich spánkem na tom začínám být dost mít podobně, takže naprosto chápu. Někdy večer jsem z nich tak hotová, že můžu jít chrápat hned po Večerníčku :) Držím palce s třetím miminem, ať všechno proběhne v rámci možností bezbolestně a hladce!

   Vymazat
 6. Práce z domu, jako představa je fajn, ale když dojde na věc.... Na začátku to bylo príma, ale čím větší dítě, tím méně času a to jsem si myslela, že když bude větší, bude si sama hrát :-) a já budu pracovat. No, realita je jiná, tak snad teď, když bude více ve školce, ale zase výčitky, dát ji do školky nedat.... Všem pracujícím hodně síly :-)

  OdpovědětVymazat