MILIONOVÁ MÁMA

6. září 2014

Jak přicházejí děti na svět?

Seriál Byl jednou jeden život - Zrození, z www.youtube.com
     Otázka narození dětí, teda spíš mimoušů, jak jim Nelouš říká, se u nás probírá dost často. Zodpovídáme po pravdě a bez emocí vlastně jakýkoliv otázky, na který potřebuje Nela znát odpověď. Třeba právě zrození, narození vysvětlujeme jednoduše, že maminka má vajíčko a do toho jí tatínek dá semínko, pak se počká 9 měsíců a narodí se miminko. 
       Nelouš šílene potřeboval nějaký svoje dítě - miminko. Ještě žádný pořádný neměla a v kočárku vozila menší panenky. Proto urgentně hledala nějakýho vhodnýho tatínka. Ptala se jestli by jí náš tatínek mohl dát semínko, aby měla taky miminko. Vysvětlila jsem jí, že tenhle tatínek je můj a ať si pěkně počká na nějakýho svýho! 
       Bylo  nám jasný, že dlouho čekat nevydrží a na víc měla narozky, proto jsme jí pořídili její vlastní miminko, interaktivní panenku Baby Born. Už teď vidím, že jsme udělali dobře. O panenku se stará jako o vlastní a od doby, co jí dostala spolu spí v posteli. Dost by mě zajímalo, jak Helenu, Nelouš z té postele chce vypudit! Pokud si tam totiž Heli zvykne, tak bych řekla, že ji tam má tak do první třídy nasáčkovanou určitě. Ale je to její výchova, tak ať si to dělá, jak chce! Kecat jí do toho rozhodně nebudu!

K panence je i rodný list s otiskem chodidla a náramky, aby se poznalo, 
že obě holky patří k sobě. Jinak náramek si Nelouš dost chválí i na kojení,
že pak ví, z kterého prsa dávala naposled a tím pádem si to nemusí nikam psát!
   
      Neloušovi se nejvíc, líbí, že panenka po zmáčknutí ruky skutečně pláče a když se jí zmáčkne dvakrát pupík, vyčůrá se do nočníku. V tom je rychlejší než Vikouš, protože ten nočník odmítá skoro až do teď!
  K panence má Nela i základní mimi výbavu. Lahvičku, dudlík, nočník, náhradní oblečení, kaši a miniplínu. Už teď si nadávám, že jsem neschovala víc plín po Vikoušovi. Narodil se totiž jako podmírák, tak by ty jeho první plíny, byly Heleně tak akorát! Snad bude naše Baby Born brzy bez plín i na spaní...

4 komentáře:

 1. Úžasný článek, takhle jsem se dlouho nepobavila. Jste skvělá :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Super :-D. Fakt jsem se zasmála. Hlavně ta část, kdy chtěla po tatínkovi, aby jí dal semínko :-D.
  Já osobně ale doufám, že Baby Born nebo podobně drahé hračičky naše malá vyžadovat nebude a že se spokojí s nějakou obyčejnou panenkou. Jestli o ně vůbec bude mít zájem :-D

  OdpovědětVymazat
 3. Skvěle napsáno ... pobavila jsem se :).

  Emma jedno mimino má, ale je hadrové ... no a už vyvstal problém, že miminko nemůže koupat a že nečůrá ... tak prý už ví, co si bude přát od Ježíška :)

  OdpovědětVymazat