MILIONOVÁ MÁMA

9. září 2014

Jak si usnadnit výpravu do školky? ... aby mě (vás) z toho nekleplo!


    V poslední době si přijdu jako hrdinka nějakýho americkýho hororu. Ranní odchody do školky jsou u nás totiž celkem síla! Řekla bych, že vstáváme s dostatečným předstihem, aby jsme byli ve školce před osmou, ale i tak nestíháme.
   Pokud se zadaří a Vikouš na mne nebrejlí z postele už v pět, snažím se vstát dřív než naši malí lidi. Prostě potřebuju chvilku na rozjezd! Na víc mám radši klid na přípravu snídaní a všeho, co je potřeba. Pokud si stihnu ještě vypít čaj a závislácky mrknout na net či noviny, beru to jako vrchol blaha. Ale to se moc nestává! Když se vzbudí ty dva, lítám jako namydlenej blesk. Snídat, čůrat, kakat, česat, čistit zuby. V rámci možností udržuju pohodu a dobrou náladu, protože je mi jasný, že když se někdo zasekne, odejdeme tak za sto let! Snažím se je moc nebuzerovat, ale nenápadně je popoháním celé ráno.
   Nejdelší fáze, z ranních rituálů, je u Nelouše oblíkání. Snad desetkrát se převlíká a vybírá nejvhodnější kombinace pruhů, puntíků. vlnovek a všech vzorů, které si můžete představit. Když člověk chvátá a dítě se po desátý převlíkne, tak je to docela na mozek. V tu chvíli mám pomalu překousanej celej jazyk a půl ruky zarytý do stehna, abych jí neseřvala. Na konec se to všechno nějak zvládne a Nelouš s Vikoušem jsou nastartovaný u dveří. V tom okamžiku ze sebe servu pyžamo, vyčistím si zuby, oblíknu se a letíme! Ještě že nemusím hned ze školky do práce, pač by se mě tam asi dost lekli. Doufám, že časem se sehrajeme, já nebudu zpocená až na zadku a po návratu ze školky zralá na panáka.
   Aby mě z toho opravdicky nekleplo, vymýšlím všemožný zlepšováky, jak si výpravu usnadnit. Zatím mě napadly jen dva, ale pomáhají dost!

Jak si tedy usnadňujeme ranní výpravu do školky?
 Oblečení chystáme večer před odchodem.
        Aby jsem si ráno nemusela rozrýt tu zmiňovanou polovinu stehna, Nela si chystá svoji garderobu, včetně spoďárů večer předem. U nás jsou totiž někdy i ty spoďáry problém! Dá si to na svou židli a pak alespoň nemůže prudit, že jsem jí vybrala něco, co se jí nelíbí nebo nehodí. Ráno je o zdržovačku míň, je klid a v rámci možností pohoda.

Lákám z postele na dobrou snídaní. 
    Sice mi to zabere čas, ale pokud udělám něco dobrýho a ještě to pěkně nazdobím, Neloušovi se hned hrabe z pelechu o něco líp. Vikoušovi je to zatím jedno, ale aby to bylo spravedlivý, zdobím snídani oběma.Všem, co si zvykáte na pravidelnou docházku kamkoliv, držím palec, ať se brzy zaběhnete a nemoci se vám vyhýbají obloukem. U nás už frčí první chřipka, tak snad se z toho brzo dostaneme!


5 komentářů:

 1. Tak my začali s docházkou do školky teď od září...snídaně ráno odpadá, protože mlaďoch do sebe nic nenarve dřív jak okolo 9...takže mu do auta narvu aspoň pár piškotů, abych si nepřipadala jak matka netvor, co nedá synovi ani snídani. O oblečení naštěstí moc nediskutuje, hlavně když má triko s dinosaurem, Star Wars, apod. Zatím nikam nemusím, škola mi začíná až v říjnu, takže pak dojedu domů a dám si konečně kafe a snídani, přečtu emaily, noviny...Zatím největší pruda je v samotné školce, protože nechce, abych šla pryč, takže nenápadně mizím po pár minutách s tím, že jsem si nechala telefon/peněženku v autě a musím pro to skočit. A samozřejmě hned přijdu :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Ajeje, to nás čekají pěkné věci :-) Moje dvojčata půjdou teď do školky od října, tak jsem zvědavá, jak se to bude zvládat. Preference v oblečení zatím naštěstí nemají, ale to jídlo a celkově děti vypravit? To bude nadlidský výkon!

  OdpovědětVymazat
 3. Fííííha, PaPrdkovi je teprve rok, naštěstí jsme najeli na jakousi pravidelnost, ale ty výpravy dělají problém hlavně mně :D Ačkoliv, s příchodem miminka se to zlepšilo o 99% !! Snídaně vypadá nádherně!!! a chystání oblečení večer je dobrý tip i pro mě :)
  Snad se nebudeš zlobit, že jsem Tě nominovala do TAGu. Mrkni, prosím, na http://salek-snu.blogspot.cz/2014/09/liebster-award-tag.html , tam je více info. Těším se, že se připojíš.
  Krásný den...Kat....

  OdpovědětVymazat
 4. U nás je největší problém snídaně. Ne že by měla Emma problém s jídlem, ale ona prostě jí straaašně pomalu ...

  Jinak příprava oblečení už večer funguje i u nás :).

  OdpovědětVymazat
 5. První odstavce dokonale popisují moje ráno..

  OdpovědětVymazat