MILIONOVÁ MÁMA

15. září 2014

Marodíme! Několik tipů, jak zabavit děti doma?

Nelouš s Vikoušem jezdí snad na všem. Vsadím se, že tohle by byl jejich sen!

    Po několika dnech ve školce už je z Nelouše marod. Asi aby to bylo všecko spravedlivý, nebo nevím, prostě marodí naši minilidi oba dva! O spravedlnosti se u nás mluví taky při rozdělování nějaký dobroty, či mlsačky, nebo jak tomu kdo říkáte. V tomhle případě si nenechá nikdo z nich ukrást ani milimetr a svůj díl si vyměří naprosto přesně! Možná i proto je náš minimuž línej štěkat na povel jako pes a mňoukat jako kočka, ale slovo DOBJOTA a BOBÓN volá jak o život!  
    Díky chřipce a morodění jsem jim během několika dní přečetla půl knihovny. Naši prcci si vybarvili různý omalovánky, namalovali originální obrazy a zahráli si pexeso. Kromě tohohle všeho mi několikrát ruply nervy z jejich praní a dohadů, ale i to se po chvilce vyřešilo a na konec byl opět klid a pohoda...
      Příspěvků na téma, jak zabavit děti doma, jsem už psala několik, třeba tady. Ale mám pár nových tipů, tak se ráda podělím o zkušenost.

ČARODĚJNÁ KUCHYNĚ
Vikouš se rozhodl, že překazí focení! Jeho ruka v celé kráse.
Není to vždy úplně snadný něco vyfotit, pokud naši malý lidi nespí, nebo nejsou někde v čoudu,
ale na konec se to vždycky nějak zvládne.
    Čarodějná kuchyně u nás jede docela dost! Hrajeme ji několikrát za den... Na obalu je napsáno, že je od čtyř let, ale podle mne, jak se dítě naučí znát barvy, může na ní fičet. Základní princip spočívá v tom, že se hází kostkou a jaká padne barva na kostce, tu musíte najít pod mochomůrkou. Parádně trénuje paměť, protože si musíte zapamatovat, kde jaká barva je! Pokud se ještě kousek pootočí KOLEM na hrací desce, není to vůbec snadný. Ale Nelouš je v tom i tak přeborník. Sehnat se dá tady.

MOZAIKA
Vikouš se tentokrát rozhodl, že nesmí chybět ani na jedný fotce! Asi proto rval ruce všude!

  Mozaika je v případě nemoci úplně parádní, protože se dá vzít klidně i do postele. Nelouš dává přednost větším "hřebíkům" a tvoří z nich všechny možný obrázky přes kytky po panenky. Vikouš zas preferuje ty menší a zatím je jen tak "zapichuje" vedle sebe. Úžasně si u toho trénuje jemnou motoriku a časem i barvy. Nelouš díky tomu poznala barvy kolem dvou let, jsem zvědavá na Vikouše.


DŘEVÉNÁ VKLÁDAČKA BASIC SHAPES

   Vkládačku Vikouš dostal jako dárek k prvním narozeninám. Vytáhla jsem ji, když mu byl asi rok a měsíc a hraje s s tím pořád. Vydrží vkládat celkem dlouho a já stíhám alespoň vařit. I když někdy ani to ne!
    Pokud si ji domů pořídíte, doporučuju koukat pod nohy, až někam poletíte. Není totiž úplně příjemný se na ní napíchnout. Ale dítě zabaví dokonale...
3 komentáře:

 1. Jee, mozaika...hned jsem si vzpomnela na skolku, kde jsme to porad s holkama skladaly:)) To je dobre, ze to frci porad:) Vkladacku se chystam kupovat Bobanovi k Vanocum.

  OdpovědětVymazat
 2. To s těma nohama je přesný :-) Nikdo neví co je to bolest, dokud nešlápne v noci rozespalý na kostičku Lego...Mám malá dvojčata a lego a jiné dřevěné kostičky a části skládaček, vkládaček a stavebnic sbírám doma ze země snad nepřetržitě! :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Tu mozaiku by měli mít naši na chatě ještě po nás ... zkusím dohledat :).

  U nás jede docela modelína a pak různé vystřihovánky (rozuměj já vystřihuji, Emma si pak hraje). Aktuálně dostala takovou tu papírovou oblékací panu (co já si s ní jako malá vyhrála), tak jsme na případnou nemoc připravené :).

  Ať jsou minilidi brzy fit!

  OdpovědětVymazat