MILIONOVÁ MÁMA

17. září 2014

Výchova dětí je občas dobrá schýza!


   Někdy mi připadá "výchova" dětí, nebo spíš vzájemná péče, jako ta nejtěžší škola na světě. Nejen  pro nás velký, ale i pro ty malý mini stvoření. Dost blbý na tom je, že výsledek svého snažení nevidíte za pět let, jako třeba u vejšky, ale za mnohem dýl a jestli vůbec. Ještě blbější je, že  pak už se to nedá ani moc vrátit, nebo spíš zvrátit!
   Co se týká psychické odolnosti, tak bych řekla, že rodičovství otestuje odolnost vůbec a přijde mi, že je pro silné povahy. Občas mám totiž pocit, že mi z toho všeho brzo hrábne, nebo už hráblo. Včera například jsem mezi příbory v myčce našla hřeben. První důkaz toho, že už mi hráblo! Další důkaz je, že jednou za čas vyletím jako běsnící sopka. Abych těmhle požárům předcházela, chodím běhat, o tom jsem psala tady.


    Nejlepší motivace na běhání je, když vím, že nám doma něco došlo a letím deset minut před zavíračkou do obchodu. Přiřítím se tam zpocená jako blázen, ve sportovním obleku a funím mezi regálama, abych všecko rychle našla. Nevím, jestli jste někdy běželi v jedný ruce se zhruba kilovým mlíkem a v druhý s o mnoho lehčím máslem.  Já naposled včera! A když jsem doběhla, přemýšlela jsem, jestli nemám jednu ruku delší než druhou! Naštěstí neměla! Ale jak jsem se zregenerovala, věděla jsem, že bych ty dva nikdy za nic nevyměnila! :)

4 komentáře:

 1. To je krásné a i z mé duše mluvící.... :) Občas taky bouchnu a pak se tomu pidi tvorovi omluvím.
  S hřebenem jsi mě dostala :)). Já už tři dny nemohu najít ten svůj. V myčce není, zkusím pračku.
  A běh..., to je balzám na duši...
  Krásný den...Kat....

  OdpovědětVymazat
 2. Přesně tak... chce-li člověk zjistit, co všechno v něm je, ať si pořídí dítě :-) Občas zírám. Já tolerantní osoba, v co se někdy dokážu měnit :-) Jak říkává můj čchi-kungový učitel: pořiďte si náročnou práci a děti a místo vznášení se nad zemí lehkostí už bude čchi-kung sloužit hlavně k tomu, abyste se fyzicky a psychicky nesložili :-))

  OdpovědětVymazat