MILIONOVÁ MÁMA

20. října 2014

Jsem otrok budoucího řidiče tramvaje, nebo pilota!

    
    Vikouš miluje všechno, co jede, co se točí a prostě, co se nějak hýbe. Já to sice až tak nemiluju, ale musím to s ním všechno absolvovat! Tak třeba na konečné tramvaje či trolejbusu sedíme na bobku a sledujeme, jak přijíždí a odjíždí další a další stroje. Když už takhle zíráme víc jak 5 minut, začínají mě brnět kolena a musím si na chvilku stoupnout. V tom okamžiku mě Vikouš prstem upozorní a ukáže směrem dolů, ať si opět sednu! Bez toho, abych dřepěla na bobku vedle něj, si svůj zážitek asi neužije, nebo co! A tak si stoupám a sedám jako blbec a sledujeme spolu, jak přijíždí a odjíždí šaliny!
     A stejně je to doma. Sedíme proti sobě v obýváku a do alelluja si posíláme hasiče, záchranáře i Mašinku Tomáše. Když už Vikouše moje posílání omrzí, odchází do pokojíčku za různými účely. Pokud je Nelouš ve školce, okamžitě letí ke kuchyňce, kam má za její přítomnosti VSTUP ZAKÁZÁN. Prošmátrá všechny šuplíky, kořenky a kastroly a po jeho chlapským vaření zůstane Neloušovi fakt bordel! No a pokud je Nelouš doma, takticky se vyhýbá zbytečné rvačce a letí si snít svůj sen, stát se pilotem.


    Lítání trénuje hodiny a hodiny na stroji od Fisher Price z řady Little People! Jsem ráda, protože během jeho učení stíhám odpovídat na emaily, uvařit nebo vyžehlit manželovi alespoň nějaký košile. Jeho trénovací letadlo jako skutečný úplně není, ale je fakt boží! Hraje různý melodie a naprosto přesně kopíruje zvuk letadla když startuje! Vikouš tam nakládá a vykládá cestující včetně jejich zavazadel, lítá v pokojíčku a občas to rozletí tak, že kočí u mojí nohy v obýváku.


    Pokud je z pilotování unaven, přesadí pasažéry do traktoru a jedou na pole! Ve výběru povolání má chlapec zatím zmatek, ale věřím, že než přijde ten správný čas, tak si vybere!Žádné komentáře:

Okomentovat