MILIONOVÁ MÁMA

1. listopadu 2014

Domácí vaječňák! Jedlý dárek nebo originální pohoštění.


    Sice je teprve začátek listopadu, ale i tak už poctivě dumám, co by komu mohl přinést Ježíšek. Protože mě moje dvonásobné mateřství posunulo do vyššího levelu (plést, háčkovat a ani šít neumím), pod stromkem se stopro objeví i dárky k požívání. Lustruju všechny možný kuchařky a internetový stránky, abych objevila to pravé ořechové.
Už jsem testovala tohle, tak kdybyste třeba taky někdo hledal :

DOMÁCÍ VAJEČNÝ KOŇAK
Suroviny:
Slazené kondenzované mléko 1ks
mléko 200ml
moučkový cukr 150g
žloutky 4ks
vanilkový lusk 1
rum 250 ml
špetka muškátového oříšku

Jak na to: Všechno, kromě rumu, se dá nad horkou vodní lázeň a míchá do zhoustnutí. Pokud po vyzkoušení prstem směs pálí, je nejvyšší čas vyndat vanilkový lusk a pak přilít rum. Hotový vaječný koňak se šlehá ve studené vodní lázni do vychladnutí. Na konec se přidá špetka muškátového oříšku a vše je hotovo.

    U nás už je v lahvích, dělala jsem dvojitou dávku. A vypadá to, že budu dělat další, chodím totiž tajně ucucávat. Letos mě to prostě baví a už se JEŽICHA nemůžu dočkat! A tak si hledám i různý recepty na hlavní chody i cukroví. Do konce už u nás proběhlo hlasování, co kdo chce mít na vánočním stole.      Já chci MARCIPÁNKY, jsou výborný a docela rychlý. Nelouš Pracny, Vojta Vanilkový rohlíčky a Vikouš neví. Chutná mu všechno v čem je maso, ale cukroví s masem nejspíš není, tak bude mít MEDOVÝ TRUBIČKY, který chci rozhodně zkusit. Ještě budu hledat...spoustu zajímavých receptů jsem našla tady

Jaký druh nikdy nechybí u vás?
:)4 komentáře:

 1. U nás toho je spoustu - máma je blázen, pravidelně pečeme tak min 10 druhů cukroví a další 4 bezlepkové pro tátu... V bytě s přítelem to, ale přehánět nebudu, u nás to jistí linecké slepované, vanilkové rohlíčky a kokosky. Díky za ten vaječňák - taky se o něj pokusím ;)

  OdpovědětVymazat
 2. Díky za recept, já dělám punč (černý čaj, červené víno, rum, šťáva z hromady pomerančů a citrónů, hřebíček, skořice, rozinky a tak podobně, co je po ruce) a ten musím dělat opravdu až nadoraz, jinak do týdne zmizí (jakékoliv množství), je dobrý i studený. A naše vánoce neexistují bez perníčků. K tomu něco z lineckého a ořechového těsta (třeba linecké slepované kytičky a z ořechového trubičky s krémem) a nepečená vosí hnízda. Nic víc nepotřebuji. Nakonec to stejně skončí u 10+ druhů, páč mi to nedá...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já díky za nápad na punč. Děláš to od oka? Nebo máš nějaký vyzkoušený recept? :)

   Vymazat