MILIONOVÁ MÁMA

20. listopadu 2014

Na ryby a doma? Klidně! Magnetické rybičky snadno a rychle.


    Vikouš a Nelouš opět marodí! Je to pěkná nuda, jak pro mne, tak pro ně! Aby se nezabili, nebo to tu nezbourali, potřebujou prakticky furt něco dělat. A vymýšlejte pořád něco, že jo?! Pokojíček už kompletně projeli, vařili, vykreslili papíry a popsali všechno, na co se dá psát (stůl i sebe). To SEBE platí hlavně u našeho minimuže. Vytáhla jsem jim prstvové barvy a než jsem ošmrncla nádobí, byl od hlavy až k patě od barvy, včetně trika a tepláků! Takže jsem byla nucená vymyslet jakoukoliv zábavu, aby nám to do večera uteklo. Vánoce se blíží, tak proč si neulovit třeba kapra! 


Jak vyrobit magnetické rybičky? 
    Docela snadno! Stačí na ně několik tvrdých barevných papírů, nůžky, kancelářské sponky, izolepa, provázek a magnety.


Ryby
    Z barevných papírů jsme vystříhali ryby, nebo něco co se jim alespoň vzdáleně podobalo, pokus byl o kapra a pstruha. Na každou rybu jsme připnuli kancelářskou sponku a domalovali jí oko. Pokud by bylo víc klidu a trpělivosti, ryba by se dala úžasně vytunit, třeba třpytky a tak. Pak by to mohl být i parádní dárek. 

Prut
    Jednu stranu provázku jsem izolepou přilepila na magnetky a druhou přivázala k pastelce. Nic lepšího mě nenapadlo, ale zafungovalo to docela na dlouho.           Naši malí lidi se pobavili a na chvilku byl od nich klid. Díky za ty dary... :)
3 komentáře:

  1. Tak tohle je opravdu skvělý napad. Ja mam deti doma uz deset dni a uz jsem skoro jen pred tv u medvídka Pu. Znam to nazpaměť ;( uz nemam nápady. Uz mam chut vyhodit vsechny hracky :)

    OdpovědětVymazat
  2. Úžasný nápad, Jani. Až bude Esterka větší (a nebude mi ty rybičky a pruty ožužlávat), tak jí taky vyrobím.
    Já měla jako dítě ty koupení z obchodu. Jak se to natáhlo, rybníček se točil a rybičky otevíraly a zavíraly pusy. To mě fakt bavilo :-D

    OdpovědětVymazat