MILIONOVÁ MÁMA

25. listopadu 2014

Šest věcí, které je potřeba mít doma, když děti marodí!  Rozhodně bych řekla, že za tu dobu, co si buduju kariéru matka, jsem nechala v lékárnách pěkný prachy!  Pokud totiž naši malí lidi marodí, udělám cokoliv (jako všechny mámy), jen abych jim pomohla. Ještě teď mám v živý paměti,  jak jsem lítala do lékárny a volala k doktorce, hned při první rýmě. Ze začátku jsem řešila snad každej prd a to do slova! Jenže až tak se nedivím! Než jsem měla Nelouše s Vikoušem, viděla jsem dítě tak možná z rychlíku a co se má dělat v případě nemoci, mi nikdo neřekl! Jednou jsem volala k doktorce, jak správná histerie,  že má Nela zahnisanej palec na noze a že jestli s ní mám přijít. Stříhat nehet na palci menším, než centimetr, jsem se prostě bála! Doktorka ze mne sice měla záchvat, ale poradila.
Tak je to pořád, metodou pokus - omyl, postupně přicházím na to, co a jak. 
   Asi pro vás nebude nějaká extra horká zpráva, že v případě nemoci se hodí teploměr, čaj a postel. Jenže já jsem těch čajů a teploměrů už vyzkoušela celkem dost, a tak si říkám, že by se má zkušenost mohla třebas i někomu hodit. Tak zhurta na to...

TEPLOMĚR
    Za svojí čtyřletou éru matky, jsem vyzkoušela několik teploměrů přes klasický, digitální a infračervený.

Klasický teploměr
   Jasně, je levný, přesný, ale musíte mít dítě, které si ho rádo šoupne pod paži, nebo do prdelky. A to my nemáme! Vikouš řve a zdrhá, jen ho vidí a Nelouš (pokud je v dobrém rozmaru), tak si teplotu dobrovolně změří. Ale pokud jí je zle, musím moc přemlouvat, aby si ho vzala.

Digitální teploměr
   Cena je o něco vyšší, než u klasického, měření je rychlejší, než u klasického, ale neměří moc přesně. Většinou nám ukázal nějakou kravinu. Stejně jsem pak musela přeměřovat znova.

Infračervený
    Na základě zkušenosti od kámošky, jsem pořídila Thermoval Duo Scan. Nejdřív jsem jí ho teda chtěla omlátit o hlavu, jenže díky tomu jsem zjistila, že ho nepoužívám správně. V případě, že ho používáte správně, měří fakt přesně a hlavně rychle! Pokud ho Vikoušovi dám na čelo, stojí jako sloup a čeká, až pípne a je hotovo (asi jediná jeho chvilka v klidu, bez pohybu, v průběhu dne). Objevila jsem hru, kde si můžete vyzkoušet, jak se s teploměrem měří. Výhru už sice nedostanete, protože soutěž, co tam byla už skončila, ale hra na vyzkoušení správnosti měření s tímhle teploměrem funguje stále, hra na vyzkoušení správnosti měření
    Na víc s ním můžete měřit jak v uchu, tak na čele. V návodu píšou, že měří za 1 - 3 vteřiny, ale pokud má dítě vysokou horečku, změří i dřív. V chytré tabulce, jsem se dočetla, že měří jiné hodnoty v uchu a jiné na čele (čelo je prostě chladnější). Na základě místa, kde měříte, si můžete teplotu přepočítat a zjistit, jestli má nebo nemá dítě horečku (na stránce je až skoro dole).

NĚCO NA SNÍŽENÍ TEPLOTY

    Na snížení horečky máme v zásobě jak PARALEN, tak IBALGIN.  Seženete u nás čípky i sirup, musíme mít obě verze. Nelouš by čípky nesnesla (pokud teda nezvrací, to jí prostě musíme přesvědčit) a Vikouš by zase nevycucl sirup! Takže si fakt vyberou oba. :) 
   Teplotu snižujeme až od 38 výš. Pokud je teplota hodně vysoká a neklesá, používám kombinace Ibalginu a Paralenu po 4 hodinách (střídám je). Pokud je nižší, snižujeme obkladem, nebo zábalem. A chce to i dost spát.

SPREJ DO NOSU

    V případě rýmy nedám dopustit na sprej do nosu. Vikouš s Neloušem jsou na to zvyklí od mimina, takže ani neprotestujou a dobrovolně si nechají stříknout. Vždycky máme doma VINCENTKU (jako SOS v případě nemoci). A to jak na pití, tak právě ve spreji do nosu. Ale parádní je i STERIMAR, hlavně STERIMAR Cu na infekční rýmu a proti zánětům spojivek.

    Ještě nemůžu zapomenout na bylinkový čaj, pokud nemám domácí směs (lípa, bezinky, divizna), kupuju od Miloty (má vážně výběr, třeba Imunomax a Nekašel). Taky je fajn mít odsávačku rýmy, nebo mraky kapesníků, pokud už dítě smrká. A co se spaní týká, tak rozhodně plnému nosu prosěje pořádně vlhko v místnosti. V tom případě něco peru a suším, nebo položím malým lidem mokrou látkovou plínu přímo přes postel.

Ať se vám nemoci vyhýbají obloukem!
A i kdyby ne, tak zdar a sílu!
... najdeš třeba ve vínu


4 komentáře:

 1. Ahoj, zrovna včera jsem na bogu psala o něčem podobném .-)) holt období nemocí je tu... Díky za zajímavou informaci o tom infra teploměru, ještě to s ním možná zkusím, třeba jsem to dělala špatně... Hezký večer, B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak to tak vypadá, nemoci jsou všude kolem. :) Zkus a uvidíš, ale od té doby, co jsem se ho naučila používat, jsem s ním spokojená. Jana.

   Vymazat
 2. Zdravím matko, měření teploty minilidí (dovol mi prosím půjčit si Tvůj bezkonkurenční termín), to je fakt kapitola sama pro sebe. Jako matka začátečnice jsem si nedávno zažila i svůj úvod do rektálního měření teploty. Žila jsem v dojmu, že pokud je inkriminovaný otvor utěsněn teploměrem, pak v zóně dostřelu je bezpečno. No, není. Teda aspoň u nás ne. Čili i z toho hlediska Duo Scan zní jako velmi rozumná volba. Díky za tip. :-) Jitka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :)))) Jitko, fakt jsem se zasmála. Ta bezpečná zóna mě dostala. :)))

   Vymazat