MILIONOVÁ MÁMA

3. prosince 2014

Když ordinuje Nelouš s Vikoušem.

    Je to tu! Přebírám štafetu marodů a dopřávám si parádní chřipku. Kromě teploty a rýmy jako trám, mám zánět čelistního kloubu. Z toho těží hlavně manžel a malí lidi, protože tvrdí, že se díky tomu dostanou alespoň občas ke slovu! Netvrdím, že se normálně nedostanou, ale něco na tom možná bude. :)
    A tak to nějak přežívám, bohužel bez ležení a postele, protože Nelouš s Vikoušem mě ležet moc nenechají. Liju do sebe hektolitry čajů a těším se na jedinou světlou chvilku dne, kdy bude Vikouš chrápat, nebo Nelouš rozhodne, že mě budou ošetřovat. V tu chvíli vlítnu do postele jako dívá a nechávám se na pospas těch dvou. Takhle si hovím jen do doby, než mě Vikouš, v rámci vyšetření, píchne do tváře vidličkou!  Chvilku to přežiju a pak zdrhám o pokoj dál! A jaký že postup léčení mi ti dva doporučili?


POŘÁDNÁ KOUPEL


   Základ úspěchu je podle našich malých doktorů pořádná koupačka, nejlépe s plnou vanou a vytopenou koupelnou. Kdyby se nemocnost posuzovala podle počtu vytopených koupelen, tak se Nelouš s Vikoušem asi kurýrujou pořád - vytopenou koupelnu máme po každé jejich večerní očistě.
      Momentálně fičí na produktech od Weledy, máme Měsíčkovou kojeneckou koupel a Měsíčkový kojenecký olej s obsahem BIO Měsíčku lékařského, oba produkty krásně voní a mají uklidňující účinek (což se večer celkem hodí)... Po tom, co je vytáhnu z vany a usuším je, je postupně všude promažu. Jsou zvyklí na masáž už od mimina, tak se na celou proceduru po koupání vyloženě těší. Nelouš se teď spíš už tak řechtá, ale Vikouš si to zatím užívá. Předpokládám, že každý svého miničlověka, tak nějak namastí a promasíruje, ale kdyby náhodou, mám pár tipů, jak na masáž.

Jak ji dělám já?
  • olej si naliju  do dlaní, chvilku ho zahřeju (aby neměl Vikouš s Neloušem tepltní šok) a až pak masíruju
  • hladím (mažu je) pomalu, směrem od hlavy dolů (obličej, ruce, břicho, nohy - obzvlášť delíristická oblast jsou pro Nelouše s Vikoušem chodidla)
  • pupík mažu vždy po směru hodinových ručiček (to se osvědčilo, když byli ještě mimina a trpěli na prdíky)
  • jakmile vidím, že jim je zima, alou do pyžama a na Večerníček

PAK TEPLÁ POSTEL


    Nelouš mi chtěl půjčit na marodění svoji postel. Má totiž parádní nový povlečení se Sněhurkou, co dostala na testování od prodeti.cz a všem, kteří přijdou na návštěvu, ho prostě musí ukázat. Do konce je k němu i polštář s nakousnutým jablkem. Fakticky super, krásný a navíc vtipný! :)  Je ze 100% bavlny, takže poleženíčko jedna báseň a i žehlení v pohodě. Normálně na žehlení povlečení z vysoka kašlu, ale mám novou žehličku, o které jsem vám už psala, tak jsem to Neloušovi přefrnkla přímo na peřině.
      Stejně mě pak ošetřovali u nás v ložnici, protože Nelouš má postel ve zvýšeném patře a nechtěla jsem, aby Vikouš při cestě k marodovi spadl jako hruška.

NĚJAKÁ TA MEDICÍNA

MUDr. Nelouš má oči a ruce všude. Když jsou se mnou doma, ani s foťákem neuteču.
    Samozřejmě, že mi chtěli nacpat nějakou tu medicínu.  Protože je Vikouš muž všehoschopný  a všudevlezoucí, máme lékárničku zhruba ve dvou metrech, tím pádem se pro nic nedostali! I tak prošmejdili byt a hledali další věci, co by do mne mohli narvat. Po chvilce pátrání donesli ABCDerm Cold krém. Mají ho v koupelně, aby si s ním mohli namazat tváře, než jdeme do zimy ven - asi proto to byla jasná volba!  Na lžící k užívání nic moc, ale na tváře proti mrazu funguje perfektně!1 komentář:

  1. To povlečení je boží :-)
    Budu velmi ráda, když se zapojíš do mojí giveaway o super skřipce do vlasů - http://talktomymoustache.blogspot.cz/2014/11/linziclip-giveaway.html :-)

    OdpovědětVymazat