MILIONOVÁ MÁMA

1. prosince 2014

Pět důkazů toho, že člověk stárne!

    
    Co si budeme povídat, od doby, co jsme vlezli na tenhle svět, stárneme!  Jediný, co mě na tomhle faktu těší je, že to tak mají všichni! Co mě ale moc netěší je, že na někom je to vidět dřív a na někom o něco později! Stačí se podívat na fotky, do zrcadla, zpátky na fotky, zas do zrcadla a deprese je na světě! Člověk zjistí, že už fakticky nevypadá jako před časem, že se mu pod okem rozmáhá postupně rozvíjející se alpinský vrásnění a hadry, co oblíkl v sedmnácti už na sebe fakt nenarve! Zatím z toho žádnou velkou schýzu nemám, ale co budu říkat tak za dvacet let, to nevím! Pokud to tu bude ještě  někdo číst, tak to sem stopro napíšu. Akorát už si nejspíš nebudu říkat MILIÓNOVÁ MÁMA, ale spíš ŽELEZNÁ ŽENA, nebo tak něco. Taky doufám, že budu přesně takhle stylová! A třeba díky tomu, se po nás budou všichni Kelišáci otáčet, až půjdeme s Keliškama na kafe.

Několik důkazů jsem psala před časem. Tady jsou další:

Spotřebiče a věci do domácnosti potěší... stejně jako hadry nebo kozačky!


Tak třeba nedávno jsem jásala nad systémovou žehličkou PerfectCare od Philips.
   Potěšení je slabé slovo! Z předčasného vánočního dárku ve formě "parního generátoru" (chápejte systémové žehličky od Philips), jsem fakt hotová. Když jsem ji otevřela, juchala jsem asi tak stejně, jako když si domů přitáhnu nový bomba kozačky, nebo fakt super hadry! Hold s věkem se asi mění hodnoty! :)   U žehličky nemusíte vůbec nastavovat teplotu, prostě jí zapnete, žehlíte a je jedno co! Jedním vrzem přefrnknete halenku, rifle, ručníky i povlečení. A díky tomu se dá ušetřit dost času, třeba na kafe a nabrání sil, který se na mateřský vždycky hodí, co?! Tím, že všechno žehlíte na stejnou teplotu, nemusíte čekat až bude žehlička vyhřátá na jiný typ prádla. Povlečení díky páře a teplotě vyžehlíte přeložený, tím pádem odpadává takový to rovnání přes prkno a hlavně šlapání na visící konce, z čeho mám vždycky největší vztek. Na víc se s ní dá žehlit přímo na ramínku, který jsem pověsila na dveře. A taky jsem dožehlovala povlečení rovnou na peřině, abych ho mohla vyfotit do článku, který chystám. I tam to jde. Žehlička po prádle krásně klouže, nic se nikde nehrne a vyžehlí i echt zamčkaný kusy. Na víc má obrovský zásobník na vodu, nemusíte nic dolívat a cachtat po bytě. Mám jí zatím krátce, další postřehy sem ještě časem určitě přidám. Ale klasická žehlička, se momentálně maskuje ve skříni.

Nebo Rustikální nádobí jako po babičce IKEA
Do IKEA až tak často nechodím, ale při poslední návštěvě, kterou jsem absolvovala kvůli vláčkům pod strom pro Vikouše, jsem tam objevila boží talíře. Přesně do takových mi babička dávala bramboračku, když jsem byla malá. Už se těším, že z nich vystřihnu vánoční tabuli, jak z časáku. Kapr i salát si na nich budou lebedit (jak by řekla moje kámoška - budou si tam prdět blahem).Tílko a bomby jsou negližé první volby!    Mám doma různý druhy spoďárů. Od klasiky, přes bombarďáky, po tangáče. Úplně nejvíc sáhnu po klasickejch spoďárech, Jednak jsou nejpohodlnější a jednak je v nich teplo! Hlavně v zimě! Taky konečně nosím tílka. Dřív mě to ani nenapadlo, a ještě teď si pamatuju, jak jsem se s mamkou dohadovala, že tílko nechci! Teď bych bez něj nedala ani ránu. Venku  s minilidma, v zimě, bez tílka? To znamená jediný! Pěkná kosa!
    Kosa, je mi i v noci. Takže jsem se dostala přes fázi spaní na naháče, do fáze košilky, po košili. Ponožky a flanelový pyžamo zatím nemám, ale řekla bych, že tímhle tempem, mě to tak do dvou let čeká taky.

Kromě lodí a podpatků, chce člověk i pohodlný boty!   Od doby, co mám děti, potřebuje má noha, rozprclá těhotenstvím, fakt pohodlný boty! Jen tak v něčem nevydržím a když vydržím, tak si za to pak nesu následky. Takže vybírám a zkouším a jen tak něco nekoupím. Potkáte mě hlavně v teniskách, nebo v něčem bez podpatku. Ale to nejspíš souvisí i s tím, že neustále za někým běhám, že Vikouši!

V rozpočtu se objevují investice do krémů a maskovačů vrásnění!   Mám ekzém a citlivou pleť, tak na sebe jen tak něco plácnout nemůžu. Neobejdu se bez růžové micelárky, krému Matriciane oba od Biodermy a minerálního make-up od MAC. Jo a a konečeně jsem se naučila na líčení používat štětce, které jsem dostala od Petry LovelyHair. Jsou krásný, bílý a na víc to jde s nima líp, než bez nich. :)

Základ je tah na dobrý a kvalitní jídlo!    Občas do sebe klidně nacpu brambůrky i další prasárničky, ale ráda si pochutnám na dobrým a kvalitním jídle, klidně to může být i kačena se zelím a knedlíkama. Snažím se dost pít a konzumovat ovoce i zeleninu.


Tohle byl můj nejdelší článek v žívotě! Jsem zvědavá, zda a kolik lidí ho přečetlo až do konce! :)

5 komentářů:

 1. Krásný den, já dočetla a souhlasím ve všech bodech ;-). Ta žehlička mě zajímá, žehlení je má nejméně oblíbená činnost. Děkuji za vtipné inspirativní čtení a přeju pohodový advent celé rodině, Markéta

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj matko (nemůžu si pomoct, ale už se toho oslovení asi nevzdám, zní to trochu jako kdybysme byly členové nějakého gangu :-), když jsem se kdysi stěhovala ke svému budoucímu manželovi, zjistila jsem, že o žehličce ví asi to, že je to nadstavbový nástroj pro péči o textilie, který rozhodně on nepotřebuje a nemá. Tak jsem nám jednu pořídila, pořád jsem si říkala, že vyberu nějakou super napařovačku a pak mi došlo, že vlastně doma jsme vždycky měli obyčejnou, že mě určitě nebude bavit doplňovat vodu, složitě nastavovat a nedejbože čistit od vodního kamene. Taky jsem nikde neobjevila pro porovnání parametr: "jak reaguje žehlička na shození na zem", který je u mě celkem dost klíčový. Takže jsem skončila u nejlevnější nenapařovací žehličky. (Vždycky si říkám, že ten efekt napařování nahradím žehlením ještě vlhkého prádla, ale to je spíš jen tak pro zasmání :-). Zatím slouží oukej celkem dlouho, teplotu taky už stejně nějak moc neřeším, protože teď žehlím většinou jen garderobu našeho minimuže, takže na max. A hlavně s gravitací se stále vypořádává statečně, takže byť o parním generátoru jsem už slyšela mnohé chvály, já potřebuju hlavně odolného bojovníka. Pěkný den. Jitka

  OdpovědětVymazat
 3. super článek. Mám to stejně až na tu žehličku...přestala jsem totiž žehlit...s dcerou to prostě nestíhám a když už mám volno tak se mi rozhodně nechce žehlit. Žehlím jen manželovy košile. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Budoucí železná ženo, chtěla bych jednou být s dvěma dětmi tak nad věcí jako ty. Zatím to zvládám, bez dětí. Děkuji :) a držím palce

  OdpovědětVymazat
 5. Jsi krásná matka :) a píšeš krásné články

  OdpovědětVymazat