MILIONOVÁ MÁMA

13. ledna 2015

Je libo malou porcičku etikety?!


   Konečně jíme jako lidi! Nela totiž dostala od Ježicha parádní knihu o slušným chování, takže nás teď v základech etikety cepuje jako ďas. Pokud se během jídla napiju ze sklenice, aniž bych si otřela pusu ubrouskem, dostanu od ní nejdřív upozornění a pak přednášku. Díky tomu si na to dávám bacha!

   Nedávno se ke mně dostal super citát, že vychovávat děti do dnešní doby ve slušnosti, chce být buď blázen, nebo mít značnou dávku odvahy. Ale o dítěti se zvláštní závislostí na moudré knize, kde se dozví o základech chování, se tam neříkalo nic. A už vůbec nic tam nebylo o tom, že přesně tuhle a žádnou jinou knihu, budeme číst den co den, bez možnosti za záměnu za jinou. 


      Čteme jí ji o sto šest a řekla bych, že to rozhodně není od věci.  Zvlášť výživná je část o mobilech, kterou by si  v dnešní době mohli přečíst fakt všichni. Občas jsem sice taky s mobilem přikovaným na uchu, ale v rámci možností se snažím ostatním moc neotravovat život. Třeba dnes jsem v trolejbusu vyslechla dvacetiminutový hovor paní prodávající byt. Některý věci opakovala tolikrát, že přesně vím velikost, vybavení, barvu kachliček i patro. Díky tomu, co vyzvonila polovině trolejbusu, to můžeme klíďo všichni střelit za ní! 
       Abych se nezasekla jen u volání, v knížce jsou samozřejmě i věci jako zdravení, poděkování, půjčování, stolování, prostě všechno, co se do života hodí. Na víc je knížka psaná formou vyprávění dědečka vnučce, tak nějak přirozeně a nenásilně. Takže i po padesáti čteních je to pro rodiče pořád relativně pohoda.3 komentáře:

  1. Ta knížka vypadá dobře, moc díky za tip :) Asi pořídím synkovi, on je přesně tenhle typ, držet se zásad a diktovat druhým, co ano a co ne je správně :D

    OdpovědětVymazat
  2. Tuto knizku by som si rada precitala aj ja :-)

    OdpovědětVymazat
  3. Taky mame doma, dceri donesl Jezisek loni a taky slavila uspech. Neco z knihy se ujalo, neco je bohuzel v nasi rodine scifi. Treba po ranu se nase deti k umyvadlu rozhodne nezenou a snidaji v 99 pripadech ze 100 v pyzamu. Nedavno vyslo pokracovani Dedecku jeste vypravej, musim v knihkupectvi omrknout, zda stoji za to dokoupit.

    OdpovědětVymazat