MILIONOVÁ MÁMA

26. ledna 2015

Šest tipů na dárek pro dvouletý frajery!

Tyhle nohy už náš frája dávno nemá. Pyšní se celkem sloní velikostí a jak to tak vypadá, dožene za chvilku i Neouše.
 
 
    Vikouš měl v pátek narozky! Slavil je s babičkou, která je o osmdesát pět let a dva sny starší. Láhev vína spolu nevyzunkli, ale i tak byla oslava super. O množství chlebíčků, dortíčků a skleniček, vám psát nemusím, protože bych řekla, že na všech rodinných oslavách je to dost podobný. Probíraly se histrorky z doby, kdy jsem byla ve věku Vikouše. Taky to, jak jsem si cucala palec a i to, jak jsem byla poprvé na "dýze". Mimochodem - vystačila jsem si tam s panákem vodky za 12 Kč na celý večer. :) Taťka nezapomněl přidat, jak byl s kámošema za školou. Vzhledem k tomu, že je mu Vikouš vzhledově docela podobnej, tak jestli ho bude následovat i v tomhle, máme se asi na co těšit... Sešlo se nás jak na Vánoce, díky tomu to měli Vikouš s babičkou jak druhýho Ježíška. A co všechno si teda postupně náš malý muž rozškubal ze zabalených krabic?

DEŠTNÍK

 
    Ten měl největší úspěch, teda společně s Krtkem! Sice nevím, jestli je úplně rozumný, dát fanatikovi na deštníky právě DEŠTNÍK, ale má ho a je z něj paf! Vstává s ním, jí s ním a kdyby mohl, tak s ním snad i spí. O tom, že ho rozdělává ve výtahu, kde jsme narvaný jak sardinky, raději pomlčím. Z toho by mě totiž šlehlo! Jinak Krtka za super cenu seženete tady.

HASIČÁK LITTLE PEOPLE

 
    Vikouš má pro Little People od Fisher Price slabost už od mimina. Vlastní třeba letadlo, traktor a autobus z druhý ruky, psala jsem o tom třeba tady. Jeho autopark ho zabaví docela na dlouho. Střídá si tam malý plastový postavičky, posazuje je na různý sedadla, který vydávají všechny možný zvuky a když už ho to nudí, tak je všechny vyveze na čumendu po bytě. Tenhle hasičák nejvíc využívá v koupelně, kde s ním projíždí po obvodu vany, žádá u toho polotmu a užívá si blikání i houkání majáku. Hasičské auto je z www.pinkorblue.cz. Narazila jsem na něj náhodou, znáte ho? Upoutal mě název a dvoubarevný logo. Buď jsem postižená marketingem, nebo nevím. :)

PRACOVNÍ PONK


    Další parádní věc, co si vybalil, je ponk, který dostal od našich. Super na trénování motoriky. Jsou k němu kladivo, klíč, šroubovák, spousta matek, šroubků a dalších krávovinek, kterým rozumí hlavně chlapi. Dá se použít i jako malá židle či stoleček. Hlavně má tak akorát velikost, takže se nám do pokojíčku krásně vejde.
    
MAGNETICKÁ TABULKA, PASTELKY a VODOVKY
     Aby se Vikouš s Neloušem nemusel pořád prát o kreslící potřeby, mezi dárky se našlo i několik věcí na výtvarku. S magnetickou tabulkou máme dobrou zkušenost už od Nelouše. Pastelky pořizujeme trojboký a k vodovkám nesmí chybět štětec a nevylevájící se kelímek. Bez toho by jsme nejspíš nepřežili, nebo bych lítala pořád s hadrem.


 

5 komentářů:

 1. Tak v tom fanatismu na deštníky Vikoušovi celkem rozumím, taky jsem kdysi po oslavě zkoušky běhala noční Prahou s roztaženým novým deštníkem. Že nepršelo asi dodávat nemusím, ale sveďme to na alkohol a endogenní opioidy :-) Zdravím. Jitka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A deštník to přežil? Ten Vikoušův vypadá, že se prvního deště nejspíš nedočká. :)

   Vymazat
 2. Co je to nevylévací kelímek? To existuje? Jestli jo, tak to prostě MUSIM mít pro Františka :).
  Jo a ve SWEETERu teď makáme na vestičkách, máme první prototyp a zítra testujeme na dětech - bezbolestně a doufejme I bez řevu :). Až bude otestováno, Vikouš si může přijít vybrat :)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ido, mají ho ve všech papírnictvích a stojí asi dvacku! :) A na vestu se Vikouš stopro mrkne... :)

   Vymazat
 3. Ten dřevěný pracovní ponk je super. Synovec k 3. narozeninám dostal parádní pracovní sadu s "funkční" vrtačkou, šroubovákem a ochrannou přilbou a brýlemi. Pořád s tím něco opravuje a dokonce je i správně používá, aniž by to předtím u někoho viděl :) Jen je škoda, že ta vrtačka dělá děsný rámus :/

  OdpovědětVymazat