MILIONOVÁ MÁMA

29. března 2015

Farmbox: Farmářská bedýnka až do domu.

  Tahle fotka je zhruba tři roky stará, ale pamatuju si ji dokonale!
 Kromě nákupu kozích produktů jsem na farmě dojila kozu. A byla to síla!
    O víkendu jsem poprvé vyzkoušela farmářskou bedýnku, až do domu, Farmbox. V průběhu roku občas navštívíme nějakou farmu a tam skoupíme domácí produkty. Přes zimu se nám nikam nechce, tak jsme vyzkoušeli nákup farmářských potravin přes eshop. 
    Byla jsem překvapená, co všechno se dá touhle cestou sehnat. Obvykle zarajznu do kamenné zdravé výživy, ale tam je výběr mléčných výrobků celkem omezen. Ve Farmboxu se dá vybrat z kozích, ovčích i kravských. U nás ujíždíme hlavně na kozích. Začala jsem je jíst zhruba v patnácti, kdy jsme měla kromě brutální puberty i brutální ekzém. Doktorka mi doporučila vynechat krávu a místo toho jíst všechno mléko z kozy. Ze začátku jsem si nemohla zvyknout, vadila mi ta typická kozí chuť. Ale jak jsem si zvykla, tak už mi to vlastně strašně chutná.     Vzala jsem na zkoušku průřez sortimentem, prostě od každého něco. Jsme masožrouti, rozhodně jsme nemohla nezkusit Vídeňské párky bez rychlosoli a taky Vepřovou šunku bez E. A jakože oba výrobky jsou super, mňam! Rozhodně párky a šunku nejíme každý den, ale tahle varianta jednou za čas, je celkem fajn změna. 


        Nelouš s Vikoušem si pochvalovali hlavně jogurty. Chutnali jim do konce tak, že jsem objednala další várku a několikrát navýšila množství. :) Vikouš se postaral o domácí buchty ( ty byly taky výborný) a zapil to kefírem, takže fotku už kefír v plném provedení úplně nezvládl.

Za to tohle Vikouš zvkádl na snídani během chvilky...

2 komentáře:

 1. Jani vaaaauuuuu.
  Děkuji za další supr nápad.
  Jenom mi ještě pisni, jak si to vyzvedáváš nebo ti to vozí?
  Děkuji a těším se na další články.
  S pozdravem a přáním hlavně zdraví tobě a tvé rodině Zuza

  OdpovědětVymazat
 2. Zuzko, nad 500 Kč je rozvoz po Brne zdarma. Mají i několik odbernich mist. Mrkni na jejich stránky. ;).

  OdpovědětVymazat