MILIONOVÁ MÁMA

23. března 2015

Hurá, za kulturou: Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská.

Tohle sice není opona u Bolka, ale je taky docela pěkná, ne?

     V pátek jsem vyrazila s kámoškou do divadla. Byla to pro mne záchrana, protože jsem po pěti dnech mezi čtyřma stěnama, viděla nějaký jiný lidi, než manžela, nemocnýho Nelouše a Vikouše. Ale žádný překvápko se nekonalo, protože po pěti dnech se na lidech venku nic nezměnilo.
     Po cestě jsem si střihla na stojáka jedno preso, jako záruku toho, že jak se v divadle zhasne, nebudu do minuty chrápat. Mám to totiž vyzkoušený z domu, že jak si sednu před bednu, za celý den po mně nikdo nic nechce, zadávám do systému klidový režim a ze všech filmů vidím jen titulky.

Miluju malý preso, jednak mě nastřelí jak motorovou myš a hlavně si vychutnám tu úžasnou chuť kávy.
Takže všechny ty mlíkový verze kafe jsem už dávno zavrhla.
    V divadle Bolka Polívky sice titulky nebyly, ale za to nás herci uvedli do děje doby minulé. Tomáš Matonoha zahrál Husáka fakt parádně a i když jsem v té době byla dítě na prvním stupni, díky němu si mi vybavila jeho chůze i výraz v obličeji úplně živě! Taky jsem si vzpomněla na YOVO, který mi kupovala mamka, pravidelně na každým na nákupu. Musela jsem ho milovat, protože bylo yvsrknutý, než jsme byly doma.

Tomáš Matonoha jako Husák. Nechtěla jsem při představení rušit, fotku jsem šlohla na http://www.divadlobolkapolivky.cz/72-repertoar/dalsi/1179-jak-se-husakovi-zdalo-ze-je-vera-caslavska.html

        I když byla hra komedie, odcházela jsem se zvláštním pocitem z doby minulé. Bylo zvláštní sledovat to všechno z pohledu dospělého člověka a porovnávat s vnímáním z dětství... Jsem zvědavá, až si naši malí lidi vybaví nějakou vzpomínku z této doby, co se jim vybaví. Yovo to ale nejspíš nebude! :)
Žádné komentáře:

Okomentovat