MILIONOVÁ MÁMA

25. března 2015

Větší krávu neznám, fakt!


    Včera mi cestou do práce volá kámoška a první, co mi hned po pozdravu oznámí je, že je dneska zas kráva. Teda ne jen dneska, ale zhruba pět dní, přesně podle toho, jak se její hormonální cyklus rozhodne! Že vypadá jako blbec, že si připadá jako blbec, na čele jí vyrašily minimálně tři pubertální pupeny a že má vlasy zplihlý jak vodník.
     Na to jsem jí oznámila, že jsem taky kráva a to totální. Že ona to má dobrý, protože je kráva jen pět dní. Ale já jsem kráva před, během a asi i chvíli po změnách hormonálního cyklu. Takže když rozdělím měsíc a baj oko to spočítám (na kraví a nekraví období), mám to půl na půl. Pokud to vezmeme čistě matematicky to znamená, že jsem kráva zhruba 14 dní v měsíci! Během kravího období mám chuť někoho nakopnout. Ječet tak, že mě slyší až v prvním patře (bydlíme v šestce) a mám na všechny vztek. Nemluvím o tom, že bych snědla, co vidím. Zabírá na mně jedině jít to ze sebe vybít, buď běhat nebo cvičit.
    Ale, co si budeme povídat, i muži mají své dny. Teda alespoň ty u nás doma, jo! Náš malý minimuž se zatím projeví, jen když je znaven, nebo má hlad. Ale ten velký s radostí i jindy. Takže pak člověk ani nemrkne a pohádá se kvůli totální kravině.
   Třeba nedávno, mi zas jiná kámoška vykládala, jak se pohádala s manželem kvůli bramborám. A když už jí vytočily ty brambory, tak mu to tam nasolila úplně všechno a spočítala mu to tak za deset let. No a na začátku byly jen ty brambory! :)
  Tak se snažím, neskočit hádačům na lep a pouštět jedním uchem sem a druhým tam. Né, vždy se mi to povede. Hlavně, když jsem unavená, tak skočím na lep skoro vždycky. Ale parádně mi pomohla a otevřela oči knížka Tomáše Kelnera - Transformace vědomí, kde je super vysvětlený vliv emocí i to, jak s nimi pracovat. A tak pracuju a pracuju, ale v kravím období se nedá ovlivnit asi fakt nic! Nebo, že by jo!? :)

1 komentář:

  1. Já si teda svoje "kraví období" neuvědomuju. Možná by o něm mohl vyprávět můj muž :-D. Snad ne moc barvitě :-D :-D. Ale to označení mě fakt pobavilo :-D

    OdpovědětVymazat