MILIONOVÁ MÁMA

12. dubna 2015

MISSIVA: Super vychytávky, na úklid, pro ženu domácí!


   O víkendu jsem byla sama doma. Nastal totiž přesně stav, o kterém jsem mluvila v rozhovoru u Alice, mrkněte! Poslala jsem manžela i naše malý lidi na dva dny do emigrace k babičce. Jednak jsem si potřebovala vyčistit hlavu a jednak taky uklidit. Úklid byla moje jediná šance, pokud teda neberu v úvahu možnost naučit se lítat, protože šlapat po hračkách a bordelu už se mi prostě nechtělo. No a jak jsem si to tak šůrovala, tak mě napdalo, že vám napíšu o několika vychytávkách, které jsem objevila.
 
  Na úklid, umývání a všechno možný šůrovaní používám produkty od společnosti Missiva. Oddýlovala mi je moje kámoška, která je prodává a jsem za to ráda. Jednak se jedná o českou firmu a tu ráda podpořím. Jednak má čistě ekologické produkty, které jsou šetrné nejen k naší matce Zemi, ale i k nám. Něco bych o tom mohla vyprávět, od narození mám ekzém a tak si musím fakticky vybírat, do čeho dám či nedám ruce. Postupně od nich testuju všechno možný, ale v oblibě mám tohle:

NA DŘEZY, KOHOUTKY i ZÁCHODY
MEDIUM Mycí přípravek na sanitární zařízení.
  MEDIUM je můj nejoblíbenější produkt. Mám doma sice první balení, ale už teď je můj favorit! Jednak krásně vodní, ale hlavně úžasně čistí. Používám ho na nerez v kuchyni, ale i všechny vany, kohoutky, záchod. Stejně jako všechny produkty od Missivy se koupí jako koncentrát a postupně se ředí do jiné lahvičky. Z půl litru koncentrátu tak naředíte až jedenáct půllitrových balení. Takže šetříte nejen kapsu, ale i popelnici od 11 dalších obalů!

Používám ředění 1:10. Nastříkám, nechám působit a spláchnu.

NA NÁDOBÍ i OKNA
CELESTINA na ruční mytí nádobí.
     Celestina je první přípravek na nádobí, který mě po použití nenutí rozdrásat si ruce do krve. Pěkně myje, voní po citrónu a ruce po umývání vůbec nevysušuje. Opět se ředí vlažnou vodou do lahvičky a vydrží dost dlouho. Nejdřív mi to přišlo lehce zvláštní stříkat přípravek na nádobí ze spreje, ale šlo jen o zvyk a přípravku se použije jen potřebné množství. Když myjete nádobí v tomhle, tak vite, že nedáváte do sebe, společně s jílem, nějakou brutální chemii. Missiva má i produkty do myčky, ale ty mě zatím moc neoslovily. 

NA PRANÍ 
Prací program PERMON.
    Na praní mám Permon U, je to univerzální koncentrát, takže používám na všechno. Ale dají se sehnat i další druhy. K univerzálnímu koncentrátu jsem si pořídila přípravek na skvrny, který jsem do teď vůbec nepoužila a to už v Permonu peru přes rok. Vypere fakt všechno a to je co říct, protože Vikouš má občas po jídle triko jako čuňas! Slušně řečeno!
   Na bílé prádlo přidávám k univerzálnímu prášku bělící přípravek - Permon B, díky němu vyndaváte z pračky opravdu BÍLÉ prádlo.
   Všechny koncentráty na praní (mimo aviváže) se dávkují do nádobky PERMONKY a ta se vkládá přímo do bubnu pračky. Výrobce píše, že pere nejlíp na 40, ale z vlastní zkušenosti musím říct, že mi vyhovuje jak v ruce, tak na 60. Pokud jsem prala s jiným práškem v ruce a bez rukavic, ruce mě šíleně svědily a musela jsem se jít hned namazat. U Permonu, to neplatí. Nic nesvědí, jen dlaně si mažu i tak, protože po namočení mám na nich suchý pocit. Ale to už je můj úděl. :)

Naposledy jsem v ruce přemáchla Vikoušovi slipáče. Je ve fázi učení, takže ty peru dost často!
 
    Ještě pěju ódu na hadr z DEDRA. Ten už jsem vám nefotila, protože se říkám, že snad každý ví, jak vypadá hadr. A kdyby třeba ne, pak se jukněte tady. Umývá parádně a ještě si ho každá správná pipina může vybrat v barvě, třeba já mám zelenou. Ale pokud se vám zrovna nehodí, tak je i fialová, oranžová a modrá. :)

Úklidu zdar!
Už mám hotovo a házím záda, protože za chvilku jsou Vikouš i Nelouš tady.2 komentáře:

 1. Děkuji za vaše články, které pravidelně čtu.
  Za tento příspěvěk děkuji 2x, protože jsem nedávno dostala možnost to Medium vyzkoušet a odmítla jsem, protože jsem měla strach, že se tím někam uvážu.
  Po přečtení tohoto článku jsem si vyhledala toho pána, co mi to chtěl dát vyzkoušet a hned jsem si to Médium koupila. No nemá chybu!
  Dřez, baterie, sprcháč.... paráda. Krásně vše pustilo a vše se krásně leskne.
  Navíc to fakt voní a dokonce to není ani žíravina, ani jedovatý, jako to co jsem tu doposud používala. Určitě vyzkouším i to ostatní.
  Kdyby jste měla podobný typ na oblečení pro děti, budu ráda. a myslím, že ne jen já.
  Vyznat se dnes v obchodech je šílené. A chodit celé dny po krámech není moje hobby.
  Nejsem moc majetná a proto kupuji hlavně dle ceny. Většina levného oblečení ale mým dětem způsobuje kožní podráždění. Máme prý kupovat jen bavlnu. Hlavně u spodního prádla.
  Ale ty ceny... to si nemůžu dovolit.

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den, to jsem ráda, že jste spokojená, protože já maximálně. Nejdřív jsem Missivu taky nechtěla, říkala jsem si, že je to další blbost, ale jsem ráda, že jsem podlehla a vyzkoušela. Už nebudu měnit. Super je i všecko na praní a do konce už jsem přišla na chuť i prášku do myčky. Myčku jsem vymyla Médiem na maximální teplotu a od té doby už dobře myje i prášek. Zkoušela jsem i krémy, ale mně nevyhovují. Jinak na oblečení mám super kšeft z druhé ruky, jen v Brně???

  OdpovědětVymazat