MILIONOVÁ MÁMA

6. dubna 2015

SCRABBLE: Hra, která u nás fakt jede!

Naše nejoblíbenější hry: Scrabble Junior, Kuřecí olympiáda a Čarodějná kuchyně.
   Nelča byla zhruba před 14 dny nemocná, po 3 dnech ve školce už marodí opět a frčí další antibiotika. Stále se jí vrací zánět středního ucha! Je to síla, ale to chystám až do dalšího článku. Za její Neloušovskou éru asi nejhorší nemoci.Vždycky několik dní bojuje s teplotu 39, nejí, nepije a hlavně užívá antibiotika.  Před čtrnácti dny její první, teď už druhý. I když bolest ucha odezní, než všechno dobere, do školky nemůže. Takže kromě kreslení, sjíždění pohádek v bedně, stavění lega a oblíkání barbýn, ujíždí na různých deskových hrách.
    Největší oblibě se teď těší Scrabble, máme verzi pro děti Scrabble Junior. Na obalu je sice od 6 let, ale hrajeme už teď. Na jedná straně jsou předtištěná písmena  i obrázky napovídající slova a díky tomu je snadnější slova doplňovat. Občas přistihnu Vikouše, jak si po vzoru Nelouše, sám Scrabble sundá a podle vzoru na desce hledá stejná písmena. Pro něj jsou to zatím stejný tvary a obrázky, ale i tak se zabaví.

Nelouš s Vikoušem se zavřou do pokojíčku, celkem na dlouho (max 20 minut) a já si stihnu vycucnkout rychlý kafe,
nebo odepsat na několik emailů do práce.

    Občas mi stojí vlasy hrůzou na hlavě (nebudu kecat - jsem pološílená skoro každý odpoledne), protože být v izolaci se dvěma malýma lidma, víc jako čtrnáct dní,  není žádná hitparáda!  Ale díky hrám a možnosti se jít večer někam na chvilku vyvětrat, to snad ve zdraví přežiju! Spíš přežijeme! 
Žádné komentáře:

Okomentovat