MILIONOVÁ MÁMA

24. května 2015

Rvačka sourozenců. Řešit, neřešit?!

Zdroj: TADY.
     MĚŘENÍ SIL a RVAČKA je u nás na denním pořádku. Vikouš a Nelouš soutěží, kdo bude dřív u výtahu, kdo ho zmáčkne, kdo otevře dveře, kdo bude první u auta a prostě všechno v čem se dá zajistit prvenství. Snažím se je průběžně informovat, že není až tak důležitý, kdo tam bude první, ale aby to zvládli oba! Moji informaci mají "někde" a stejně se měří ve všem dál. Občas z toho mám nervy v kýblu, protože jeden ze závodníků většinou řve. I tak se to dá přežít, beru to jako součást vývoje a poznávání. :) Co se podle mne přežít nedá, jsou rvačky o hračky.
    Pokud jsou samy v pokojíčku, mír na bojišti trvá tak 5 minut a pak se ozve řev. Buď vyleze uřvanej minimuž, nebo minimuž s trsem blonďatých vlasů Nelouše a po něm vystrčí nos uřvanej Nelouš. Nejdřív jsem to řešila tak, že jsem tam vlítla a začala vyšetřovat, co se stalo. Ale postupem času mě má mateřská praxe naučila, že se na to mám vybodnout! Oni si to po chvilce vyřeší samy a je klid! Ne, vždycky mi to vyjde, a ne vždycky to vydržím, ale pokud neteče krev, snažím se to nechat. Nedávno asi největší "neshody a hádky" probíhaly o Mluvícího pejska od Fisher Price. 

MLUVÍCÍ PEJSEK
Na  levé noze se nastavují úrovně podle věku dítěte, jsou tři.
První slůvka, otázky i jednoduché pokyny a hraní.
     Přišel nám na testování. Vzhledem k tomu, že je pro kluky od 6 do 36 měsíců, tak bylo jasný, že testovat bude Vikouš. A ten si to náležitě vychutnal. Teda vychutnal si hlavně Nelouše, který psa odmítal půjčit. A ta, i když zásadně všechno klučičí odmítá, k modrýmu čemokoliv by se nesnížila v životě, tak Mluvícího pejska by brala všema dvaceti. I ve čtyřech letech! Několikrát jsem se na pejska dívala na netu, když byla Nelouš ještě prcek, ale k nákupu už nedošlo. Vikouš si ho oblíbil tak, že ho bere ho všude s sebou. Teda kromě nočníku, tam chce mít klid i soukromí a nesnese u "trůnění" nikoho a nic.

   Pes chodí s Vikoušem do miniškolky, jezdí s náma sockou a do konce i spí. 
  
    Pejsek mluví a zpívá česky, spí s Vikoušem v posteli.  Zapne si ho, po čtení, při usínání. Fajn je, že se dají zezadu nastavit dva stupně hlasitosti, třeba právě k usínání. I tak doporučuji na spaní vypnout, protože omylem zapnutá "psí píseň" v průběhu noci ( i když zapnutá na menší hlasitost), je docela šok. Jediný, co by mě k tomu napadlo, že je škoda, že se nedá nějak svlíknout ten potah a vyprat. Ale to je u všech podobných hraček. Tím, že ho bereme všude s sebou a pak ho chce Vikouš v posteli, je to na něm docela vidět. Snad to vyřeší navlhčená houba. Další informace najdete tady

Co vy řešíte, nebo neřešíte boje sourozenců?


3 komentáře:

  1. závodění upřímě nesnáším, už jsem alergická na to, když slyším 'jáááá prvnííí, né jááá', naše holky (4,5 a 2,5 roku) se hádají, kdo rozsvítí/zhasne, pustí vodu, bude zpívat znělku kouzelné školky, řekne, že letí letadlo, dostane první talíř s jídlem..... o hračky se samozřejmě taky vedou bitky, i ty chumáče vlasů lítají, zkusila jsem něco pořídit dvojmo, ale to nepomáhá ani trochu :oD a už se do toho začíná zapojovat i třetí (15 měsíců), tak se rachot stupňuje...

    OdpovědětVymazat
  2. Tak si držme palce, ať toto období v klidu a zdraví přežijem... :)

    OdpovědětVymazat
  3. Já mám mladšího sourozence zatím v břiše, takže ke konfliktům nedochází. Ale zastávám názor, že i když děti chodí žalovat, neměl by rodič řešit jejich konflikty za ně, ale spíš jim být nápomocný k tomu, aby se dohodli mezi sebou. To pro ně bude daleko přínosnější. Naučí se řešit konflikty a vycházet s lidmi. Ovšem zda to funguje v praxi, to ještě nemůžu posoudit :-) Ten pes vypadá úžasně. Mohla bych ho pořídit svému synovi jako dárek, který mu "jako" přinese mladší sourozenec z porodnice.

    OdpovědětVymazat