MILIONOVÁ MÁMA

21. června 2015

Jak označit dětem věci na tábor či výlet!


    Nelouš ani Vikouš letos na tábor ještě nepojedou! Ale co určitě vyzkoušíme, mimo delší návštěvy u babiček  i dědečků, bude příměstský tábor. Chodí se tam jako do školky, ráno odvedete a odpoledne vyzvednete. Akorát k tomu mají děti plno aktivit podle toho, jaký tábor si vyberou. Aby si tam oba naši minilidi všechno poznali, budou mít věci pěkně označené.
    Nedávno jsem totiž narazila na Happy Label, což jsou samolepky, který drží na všem. Můžete je vyprat v pračce, umýt v myčce, fláknout do mikrovlnky a drží! Jedinou podmínkou je lepit na suché a čisté věci, aby se to dobře přilepilo.

Nelouš musela mít zámek pro princezny a Vikouš zase loď.
    Společně s našima malýma lidma jsme na stránkách vybrali tvar, velikost i motiv samolepky. Vikouš jakožto milovník lodí, nemohl jinak než mít štítky s lodí. Nelouš zas nutně potřebovala zámek pro princezny. Na konec jsme vybrali písmo a text, který tam dáme. Oba hlasovali pro nápis NELOUŠ i VIKOUŠ, ale byli přehlasováni právem silnějšího na celá jména. Některé věci už mají označené a běžně nosí do školky. 

Samolepky mají třeba na botech:

Na boty to lepte dolů pod patu, aby samolepka dobře držela.

Nalepila jsem je i na bundy:


    Vikouš zatím testuje na sváče v miniškolce. Má polepenou láhev i krabičku na jídlo, oboje už projelo několikrát myčkou a samolepka je pořád jako nová.
   Ještě bych potřebovala nějakou samolepku pro sebe na klíče od auta. Akorát ta musí ještě hrát a blikat, abych klíče během chvíle našla... Jo a já lepila v utajení, protože jak by ti dva přišli na to, že máme nějaký nový samolepky, hned by byly v čudu. Stejně jako nám mizí dětský náplasti a prostě všechno, co se dá někam nalepit!
3 komentáře:

  1. Jo, u těchto štítcích jsem už slyšela ... Já se tomu polepování pořád bránila, ale od září už to nepůjde jinak, neb Emmu vzali konečně do státní školky, kde musí mít všechno podepsané :(. mohu se zeptat, jak se dá samolepka pak sundat? Protože předpokládám, že Tadeáš pak do školky nebude nosit věci označené "Emma" :). Díky a krásné léto!!!

    OdpovědětVymazat
  2. Zdravím... No, na to oblečenie je to super vychytávka a dá sa tým prelepiť aj zdedené (rozumej už raz označené) oblečko a mať to takto predpripravené tiež nie je na zahodenie, idem objednávať X;o)
    To mi ale pripomína ako som Tekvičke v prvej triede, keď ešte nevedela čítať, polepila zošity a knihy nálepkami myšky Minnie aby poznala, že je to jej. Motív nálepky vychádzal z motívu na školskej taške a jej príslušenstva... ja som to ale dotiahla do takej "chorobnej dokonalosti", že aj gumu, zásterku, kufrík, uteráčik,... som kupovala s obrázkom myšky Minnie aby si to náhodou s niekym nepoplietla! A výsledný efekt? Všetci spolužiaci si mysleli, že Pumpkin miluje výhradne Minnie a k narodeninám dostala ďalší nášup Minnie Mouse všeho druhu X:o)))

    OdpovědětVymazat