MILIONOVÁ MÁMA

28. června 2015

Letní lékárnička!


          V létě, stejně jako asi všichni, dost cestujeme. Pokud jedeme někam za hranice, většinou beru základní lékárničku s sebou. Jeden nikdy neví! Do konce toho táhnu z léků víc, než máme běžně doma. Doma léčím jen bylinama, Vincentkou a už musí být extra krize, aby to bylo něco silnějšího. V cestovní lékárničce mám vždycky teploměr a něco na snížení teploty.
         Protože Vikouš všude vleze, několikrát za den spadne a odře si všechny kolena (v nejlepším případě), musím mít něco na vyčištění a zalepení. Vyhovuje mi Dettol s pumpičkou, ten díru v noze vyčistí a vydesinfikuje. Na zalepení vozím různý obrázkový náplasti. Nedávno jsme v lékárně objevili náplasti s Krtkem. Oběma se tak líbí, že je musím maskovat, aby něco zbylo pro případ nutnosti.

 
  
        Kromě lepení všeho a všude se taky si oblibou Nelouš i Vikouš mažou. O tom, jak a čím se mažou proti sluníčku jsem psala třeba tady. Nedávno mi donesl kamarád na vyzkoušení pěnu na citlivou a podrážděnou pokožku s obsahem mikrostříbra Belcura od BELUPO. Úžasně hydratuje a podporuje regeneraci pokožky. Zklidňuje, zmírňuje kožní problémy a má antibakteriální účinky.  Oba s Vikoušem máme suchou kůži a ekzém, takže něco pro nás. Emulze pěkně "promastí", i když nezůstává na kůži mastný pocit. Je mnou otestovaná na echt spálený záda na dovče. A můžou ji používat děti od 6 měsíců. Takže od teď patří do naší cestovní lékárničky taky! Má plno použití a zklidňuje fakt parádně.
 

Vikouš se maže od sto šest!
     Vozím s sebou i něco proti průjmu. Měla jsem Endiaron, ale doma už nebyl a hlavně naši malí lidi by ho odmítli spolknout. V lékárně mi nabídli alternativu Tammex family. Sáčky, které se rozpustí ve vodě. Vypije se to a je to! Na víc je to docela dobrý, má pomerančovou příchuť. Jinak podle příbalového letáku ho můžou děti od jednoho roku. Vyzkoušela jsem zatím na sobě. Vikouš ani Nelouš žádný letní střevní potíže zatím naštěstí neměli.
 


     Na nákupním seznamu do lékárny jsem měla taky gel na intimní hygienu. Ten se dost hodí, klidně i s nějakou mastičkou. Hlavně teď v létě! Pravidelně si kupuju LACTACYD. Slečna mi ale nabídla IDELYN, ten jsem ještě nikdy neměla a tak jsem se rozhodla ho zkusit. Na víc se mi líbilo, že se dá od jednoho výrobce sehnat i mastička a tablety pro případ krize. Takže jsem to vzala všechno! Gel krásně voní a mimo jiné mi to spolu všechno ladí! :)
 
IDELYN Belima Expert Intim Gel, Inteim krém a tablety.


Bez čeho se v létě neobejdete vy?

Žádné komentáře:

Okomentovat