MILIONOVÁ MÁMA

19. července 2015

Čtení nejen na dobrou noc.

Takovouhle prosvětlenou ložnici bych klidně jednou chtěla!
    Asi mi dáte za pravdu, že když má někdo doma malýho člověka, na čtení není moc času. Třeba já se úplně nejvíc dostanu ke knížkám jako je Pipy dlouhá punčocha (momentálně nejoblíbenější Neloušova) a Medvěd Flóra (tu zas miluje Vikouš). Na čtení mám čas tak možná pozdě večer a to jsem tak vyřízená, že nepotřebuju žádnou uspávací pohajdu. Prostě lehnu a do minuty chrápu. Kde jsou ty časy, kdy jsem četla bichle jako Egypťan Sinuhet, nebo třeba Pilíře země. Ale abych si tu jen nestěžovala... Kromě toho, že mě naši malí lidi občas vycucávaj, tak mě dokonale postavili nohama na zem a pomohli mi si uvědomit spoustu věcí. Na některých z nich ještě pracuju. Ale znáte to, i cesta může být cíl. A tak věřím, že můj cíl není cesta, ale že do něj fakt jednou dorazím!
     Mám ráda různý motivační knížky a knížky tak trochu mezi nebem a zemí. Tahle tématika mě vždycky zajímala. Na víc jsou v malým formátu, mají celkem krátký kapitoly a dají se zhltnout klidně postupně po stránce, těsně před spaním. Knížka, kterou mám skoro pořád na nočním stolku jsou Čtyři dohody. Pokud ji někdo z vás ještě nečetl, určitě stojí za přečtení. Je to stará moudrost Máyů. Prostě jaké dohody se sebou uzavřít, abyste neřešili nepodstatný kraviny. Protože ty já občas docela řeším! Když si to člověk přečte, tak zjistí, že myslí na nepodstatný a zbytečný záležitosti, kterýma se trápí úplně zbytečně! Na Čtyři dohody navazuje Pátá dohoda.


   Pokud jste naladěni na tuto vlnu, tak asi velká většina četla Tajemství. O tom, jak si přát přání, aby se skutečně splnila. Dobrá knížka je taky Alchymista. Je to příběh chlapce pastýře, který procestuje svět, aby zjistil, že skutečný poklad má doma. Poznal tak svůj Osobní příběh, díky tomu, že poslouchá svoje srdce a naplnil tak svůj Osud. 


    No a kdo by chtěl lehkou andělskou romantiku, tak dobrá autorka je Lorna Byrneová. Mně se nejvíc líbil tenhle první díl Andělé v mých vlasech.


    A taková vyšší dívčí je Transformace vědomí od Tomáše Keltnera. Záleží, čemu věříte. Ale hlavní podstatou je, že máme žít v přítomnosti. Užívat si přítomnost a neřešit, co bylo a co bude. Je to pěkně věcně a pochopitelně sepsaný. Podobná knížka je i Moc přítomného okamžiku od Eckhart Tolle, ale tam je víc info a připadá mi to složitější. Takže za mne na začátek určitě tuhle.


    Takhle si dělám občasný radosti a když už nemám co číst, jdu mrknout do knihovny, nebo knihkupectví a vždycky tam na mne něco zajímavýho mrkne!


2 komentáře:

  1. Tenhle druh literatury taky můžu. Přečtené mám taky Tajemství i další díl Kouzlo. A za mě doporučuju Projekt štěstí, podtitul rok splněných předsevzetí, je od normální ženský, která se rozhodla, že mezi prací dětmi a manželem si chce taky trochu víc užívat života... :-)
    http://kamenurazu.blogspot.cz/

    OdpovědětVymazat
  2. Tak to mě zajímá. Zítra se mrknu v knize. :) Moc díky. :)

    OdpovědětVymazat