MILIONOVÁ MÁMA

21. července 2015

Pět důvodů, proč nemůžu točit videa!


    Celkem dost lidí z blízkýho i vzdálenýho okolí se mně ptá, proč netočím místo článků videa. Nebo ať zařadím videa alespoň jako zpestření. Že články jsou sice dobrý, ale dneska lidi už tolik nebaví. Že lidi u videa třeba umyjou nádobí, nebo si namalujou oko, což u článku moc nejde. A tak jsem  si říkala, že si to pěkně sepíšu černý na bílým a uvidím, co z toho vyleze.
Tak mrkejte, co vylezlo:

Nemám čas.
   Ať to někomu zní divně či ne, nemám na to čas. Video zabere mnohem víc času, než článek. Je s tím víc práce. Prostě je to větší makačka. Proto obdivuju vlogující mámy, třeba Alici a Terezu, které si ten čas najdou... Pokud bych byla ještě ve větším časovým presu, tak by to se mnou už nejspíš rodina nepřežila. A to bych zas nechtěla, protože jsem moc ráda, že je všechny mám. 

Neumím mluvit.
   Jakože umím mluvit, řeknu vám, jak se jmenuju a kolik je mi. To klidně! Akorát byste u toho museli víc poslouchat. Mluvím totiž dost rychle. Teda když se na to soustředím, tak se zpomalím. Ale, jak se rozjedu a zakecám se, tak ty slova střílím jako kulomet. 

Nejsem žádnej drobek.
    Nejsem žádná drobotinka. A jak víme, televize a kamera zvětšuje. :) Prsa už snad zvětšit nepotřebuju, ale na břichu by mi lehce ubrat nevadilo. Nejspíš bych se tam pak sama sobě nelíbila a musela bych to stříhat a mazat. Jó a víte, že břicho je fakt o jídle? Zaměřila jsem se na to zhruba před 5 týdnama. Ubrala o něco sacharidy (dávám si půl příloh, než běžně) a ejhle! Břicho je menší! Tak jen pokud někdo řešíte s břichem něco podobnýho, tohle celkem funguje.

S technikou se nekámoším a nemám vybavení.
     Poslední bod asi moc nepotřebuje komentář. Nemám světlo, točit bych sice mohla na foťák nebo mobil. Ale bez toho světla, nevím... Pro mne jsou nejhorší ty poslední úpravy - střih, případně popisky. Pokud dávám dohromady video z dovči nebo tak, tak se s tím šíleně dlouho crcám a je jasný, že právě tohle zabere z procesu videa nejvíc času. Ale zas konečný výsledek pak díky tomu stojí za to.

   Takže to vypadá, že téma video mě zatím mine. A pokud jste po přečtení tohohle článku dostali chuť na nějaký video, tak se mrkněte právě na tohle od Terezy o manželství. Je super pravdivý a podle mne i hodně vtipný!


5 komentářů:

 1. 1 důvod, proč nekoukám na videa... nemám na to čas :D :D :D Jsem ráda, že si rychle prolítnu články a kde chci, tak se pozastavím a kde ne, tam odcházím... článek člověk přečte za 2 minuty, video je prostě na strašně dlouho, co si budem vyprávět :) Já raději čtu :) Tak klidně piš :)

  OdpovědětVymazat
 2. radši čtu, zvlášť pokud jde o téma, které mě zajímá, od čtení můžu třicetkrát odběhnout k dětem a nemusím pauzovat a pak si to vracet.. na videa koukám jenom u pletení a většinou jsou to blbosti :o) s mluvením mám stejný problém, dokud se pekelně soustředím, tak to jde, ale jak se zapomenu, tak melu hrozně rychle :oP

  OdpovědětVymazat
 3. já taky raději píšu a čtu, nemůžu se totiž na sebe koukat a videoblogy jsou stejně většinou tak trochu divný, čtení je prostě lepčí! ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Taky raději čtu - takže mi tu videa nechybí ;-) A s tím břichem - jdu do půl-příloh!!! ;-)

  OdpovědětVymazat
 5. Mě se taky jeden kamarád pořád ptá, kdy začnu točit. Nezačnu. Za prvé by se na ten trapas nikdo dívat nechtěl a jak píšeš ty, nemám čas, techniku, výslovnost atd. Ani já se na videa nedívám, protože mají i 20 minut a za tu dobu "proletím" deset článků na blozích. Jdu po informacích a zdlouhavé okecávání jedné věci mě nebere.

  OdpovědětVymazat