MILIONOVÁ MÁMA

28. července 2015

Pradlena online: Z praní dám po pěti letech klidně i státnice!


    Tak to je síla! Právě jsem mrkla do kalendáře a zjistila, že to  za měsíc a 3 dny bude přesně 5 let, co jsem v kariérním žebříčku postoupila na pozici PROFESIONÁLNÍ MATKA! Sice tahle pozice není úplně dobře zaplacená, ale když trochu hnete zadkem, nějakou tu kačku při dětech taky máte. Neříkám, že je to po každý úplně snadný, což mi předpokládám odsouhlasí všechny pracující mámy, ale jde to! Taky neříkám, že jsem vždycky tip top profesionální máma! Na druhou stranu žádnej učenej z nebe nespadl, a tak i já se učím! I když někdy doma celkem ječím...

    Od blafů na talíři jsem se postupně vymakala na SVÍČKOVOU S ŠESTI. Šít neumím, za to postupně likviduju drahé polovičce zásoby ve skříni. Celkem nedávno jsem vyndala z pračky něco, co se vzdáleně podobalo košili. Po bližším ohledání jsem s zjistila, že to byla fakt košile. Ale v průběhu praní se asi tváří v tvář potkala s děsně zuřivým vlčákem. Měla totiž rukávy na cimprcampr. Vlčák nám do pračky naštěstí nevlez! Jen jsem blbě zavřela buben! Teda zavřela jsem ho dobře, jen rukáv zapomněl zalízt dovnitř a během praní jeho kus čuměl ven!


     I tak se zlepšuju a jsem schopná vyprat kde jakej flek. Víte třeba, že flek od smůly stačí potřít sádlem, vyprat a smůla je fuč? To mi poradila manželova mamka. Jinak bych to taky nevěděla. Nelouš totiž nebyla týden doma, trajdala s babičkou kdesi na Šumavě po lese a přitáhla domů půlku věcí od smůly. Tak jsem prala jak vzteklá, protože nesnáším tašky rozkrámovaný všude po bytě! Už takhle se tady nevejdeme! Alespoň byl další důvod otestovat novou pračku a sušičku od Whirlpool z řady Supreme Care. Doma mám přesně tuhle. Nemáme úplně obří koupelnu, takže jediný řešení, jak k nám nacpat i sušičku bylo postavit oba spotřebiče na sebe. Trochu jsem se bála, jestli nebude koupelna působit ještě menší. Konečnýmu výsledku to vůbec nevadí, oba spotřebiče jsou designový a vážně hezký.

Mezi pračkou a sušičkou je přišroubovaná plastová vytahovací polička, která se dá
 použít na kde co. Zatím využívám na šminky, když si jednou za sto let maluju oko.

     Pokud někdo přemýšlíte o pračce, tak tahle je dost tichá, vlastně není slyšet skoro vůbec. Prostě ani nevíte, že pere. Snadno se ovládá, dá se v pohodě spustit i bez návodu. Do teď jsem ho nečetla, i když jsem svato-svatě slíbila, že si ho přečtu. Jednoduše se zmáčkne zapínací tlačítko a pak už se volí teplota, způsob praní i odstřeďování. Všechny programy to mají přednastavený a je možný si to libovolně upravit podle potřeby (teplota, otáčky při ždímání...)

Zapnu a otáčením kolečka nastavím všechno, co potřebuju i bez návodu, takže ovládání opravdu INTUITIVNÍ.
     Jinak jsem se v propagačním materiálu dozvěděla, že ta pračka je taky děsně chytrá, protože se přizpůsobí praní množství prádla. Takže když perete v pračce na 9 kg jen 3 kg prádla, pračka použije jen potřebný množství vody a upraví podle toho i zbytek. Tím pádem šetří vodu (údajně až 70%), energii a taky čas. Jsem zvědavá na speciální funkce jako třeba provzdušňování prádla (když ho nemůžete hned vyndat). To je super pro věčně nestíhací lidi jako třeba já. Protože když prádlo hned nevytáhnu, "zasmrádne" a můžu prát znova. A taky třeba na program na echt špinavý prádlo, nebo speciální na barevný. Ale to až si ten návod fakticky přečtu!..
Žádné komentáře:

Okomentovat